Թուրքիան ոչ մի երկրի հողին աչք չունի. Թուրքիայի վարչապետ
Թուրքիայի հարեւաններ երկրներում տեղի ունեցող իրադաձությունները Թուրքիայի համար կարեւոր են անվտանգության նկատառումներից ելնելով։ Նման հայտարարություն է արել Թուրքիայի վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Թուրքական Demokrathaber կայքի փոխանցմամբ՝ Թուրքիայի վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմը լրագրողների հետ զրույցում պատասխանել է օրակարգային հարցերին, այդ թվում Սիրիայի ու Իրաքի զարգացումներում Թուրքիայի քայլերին։
Բինալի Յըլդըրըմը հայտարարել է, թե Թուրքիան որեւէ երկրի հողի վրա աչք չունի։ «Մեր համար ամենակարեւորը Թուրքիայի անվտանգությունն է։ Սիրիայում ու Իրաքում բոլոր գործողություններն իրականացնում ենք կոալիցիոն ուժերի հետ համատեղ»,–ասել է Թուրքիայի վարչապետը։

Turkey has not set sights on any country’s land: PM
The events occurring in the neighboring countries of Turkey are important to Turkey for security reasons, stated Turkish Prime Minister Binali Yıldırım.
STEPANAKERT, OCTOBER 22, ARTSAKHPRESS: Speaking with reporters, Yıldırım talked about topical matters, including Turkey’s steps in connection with the developments in Syria and Iraq, according to Demokrathaber website of Turkey.
He stated that Turkey has not set its sights on the land of any country.
“The most important [thing] for is the security of Turkey,” said the Turkish PM. “We carry out all operations in Syria and Iraq jointly with the coalition forces."