Նիկիտա Սիմոնյանը պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» մեդալով
ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունում հոկտեմբերի 26-ին կայացավ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանով հայկական ֆուտբոլի զարգացման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի և ձեռք բերած փայլուն նվաճումների համար Երևանի «Արարատ» ֆուտբոլային ակումբի վետերան Նիկիտա Սիմոնյանին «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» առաջին աստիճանի մեդալով պարգևատրման արարողությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 27, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հաղորդում են ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանության մամլո ծառայությունից:
Միջոցառմանը հրավիրված էին ՌԴ-ում ՀՀ հասարակական կազմակերպությունների և համայնքի ներկայացուցիչներ:
Շնորհավորելով Նիկիտա Սիմոնյանին 90-ամյա հոբելյանի և շնորհված պետական բարձր պարգևի կապակցությամբ` ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Օլեգ Եսայանն ընդգծեց լեգենդար ֆուտբոլիստի  անգերազանցելի դերը հայկական ֆուտբոլի զարգացման գործում, որի շնորհիվ Երևանի «Արարատ» ֆուտբոլային ակումբը նվաճեց խորհրդային ֆուտբոլի բարձունքները:
Նիկիտա Սիմոնյանն իր հերթին նշեց, որ իր համար չափազանց մեծ պատիվ է նման պարգևին արժանանալն ու երախտագիտություն հայտնեց ՀՀ նախագահին` բարձր գնահատականի համար:

Никита Симонян награжден медалью “За заслуги перед Отечеством”
В посольстве Армении в РФ 26 октября, по указу президента РА Сержа Саргсяна, состоялась церемония награждения медалью “За заслуги перед Отечеством” ветерана футбольного клуба “Арарат” Никиты Симоняна за значительный вклад в дело развития армянского футбола, а также за блестящие достижения.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 октября АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщили в пресс-службе Посольства Армении. На мероприятие были приглашены представители армянских общественных организаций и общины в РФ.
Поздравив Никиту Симоняна с 90-летием и высокой государственной наградой, посол РА в России Олег Есаян подчеркнул непревзойденную роль легендарного футболиста в деле развития армянского футбола, благодаря которой футбольная команда “Арарат” покорила высоты советского футбола.
Никита Симонян, в свою очередь, отметил, что для него удостоиться подобной награды - большая честь, выразив благодарность президенту РА за высокую оценку.