Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Նիկոլայ Ռիժկովի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 10-ին ընդունել է ՀՀ Ազգային ժողովի և ՌԴ Դաշնային ժողովի միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Նիկոլայ Ռիժկովին և հանձնաժողովի անդամներին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Ազգային ժողովի լրատվական ծառայությունից։
Ողջունելով հյուրերին՝ Գալուստ Սահակյանը կարևորել է միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 28-րդ նիստի անցկացումը, ինչը ևս մեկ անգամ ապացուցում է համագործակցության ամրապնդման ու զարգացման երկուստեք պատրաստակամությունը:
Խորհրդարանի ղեկավարը գոհունակությամբ ընդգծել է, որ հայ-ռուսական բարեկամական հարաբերություններն ունեն բազմադարյա և հարուստ պատմություն, որոնք ամուր հիմք են հանդիսանում երկու երկրների ռազմավարական փոխգործակցության համար:
Արժևորելով միջխորհրդարանական կապերի դերը միջպետական հարաբերությունների զարգացման գործում՝ Գալուստ Սահակյանը նշել է, որ այդ հարցում նշանակալի ավանդ ունի Միջխորհրդարանական հանձնաժողովը, որն իր հերթին արդյունավետ համակարգում է ՀՀ Ազգային ժողովի և ՌԴ Դաշնային ժողովի փոխհարաբերությունները:
Խորհրդարանի ղեկավարը կարևորել է Եվրասիական տնտեսական միությանը Հայաստանի անդամակցությունը, ինչը լայն հնարավորություններ է ստեղծել երկկողմ առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման համար:
ՀՀ Ազգային ժողովի և ՌԴ Դաշնային ժողովի միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Նիկոլայ Ռիժկովը, շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար, բարձր է գնահատել Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև գոյություն ունեցող բարեկամությունը, միջխորհրդարանական համագործակցությունը:
Գալուստ Սահակյանն ու Նիկոլայ Ռիժկովը համոզմունք են հայտնել, որ նիստի քննարկումները կլինեն արդյունավետ և կհամապատասխանեն այն դաշնակցային փոխգործակցությանը, որը գոյություն ունի Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև:
Հանդիպման ավարտին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ՀՀ անկախության 25-ամյակի կապակցությամբ հասարակական և քաղաքական կյանքում ունեցած ավանդի համար ՀՀ ԱԺ պատվո մեդալով պարգևատրել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, ՀՀ ԱԺ և ՌԴ Դաշնային ժողովի միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Վոլոդյա Բադալյանին, ով երկար տարիներ նշված հանձնաժողովում արդյունավետ աշխատում է:

Председатель НС Армении Галуст Саакян принял делегацию, возглавляемую Николаем Рыжковым
10-го ноября председатель НС Армении Галуст Саакян принял делегацию, возглавляемую Николаем Рыжковым, которая принимает участие в 28-м заседании межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС Армениии Федеральным собранием РФ.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 ноября АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в управлении по информациии связям с общественностью НС Армении, приветствуя гостей, Галуст Саакян отметил важность проведения 28-го заседания межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС Армениии Федеральным собранием РФ, ;поскольку это еще раз доказывает готовность обеих сторон к укреплению и развитию сотрудничества.
Председатель НС Армении Галуст Саакян особо отметил важное значение межпарламентского сотрудничества, отметив роль межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС Армениии Федеральным собранием РФ. Председатель НС Армении Галуст Саакян особо отметил важность членства Армении в ЕАЭС, что создает широкие возможности для развития торгово-экономических отношений между нашими странами.
Российский сопредседатель межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС Армениии Федеральным собранием РФ Николай Рыжков поблагодарил за теплый прием и высоко оценил уровень межпарламентского сотрудничества, отметив роль межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС Армениии Федеральным собранием РФ.
Председатель НС Армении Галуст Саакян и российский сопредседатель межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС Армениии Федеральным собранием РФ Николай Рыжков выразили уверенность, что обсуждения на 28-м заседании межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС Армениии Федеральным собранием РФ будут результативными – в соответствии с высоким межгоударственным и политическим уровнем отношений между Арменией и РФ.
В конце встречи председатель НС Армении Галуст Саакян наградил почетной медалью депутата НС Армении Володю Бадаляна в связи с 25-летием независимости Армении.