Հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ձեռքի հակատանկային նռնականետ
Նոյեմբերի 10-ի լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 85 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1100 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Շփման գծի հյուսիսային (Վերին Չայլու) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ձեռքի հակատանկային նռնականետ (4 արկ) և 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):
Հակառակորդի նահախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական ծառայություն:

Azerbaijani forces fire anti-tank grenade launcher at NK line of contact
The Defense Ministry of Nagorno Karabakh told that the Azerbaijani forces made over 85 ceasefire violations across the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
STEPANAKERT, NOVEMBER 11, ARTSAKHPRESS: The Ministry’s announcement reads: “Overnight November 10-11 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime over 85 times by firing more than 1100 shots from various caliber small arms at the Armenian positions in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
In the northern direction (Upper Chaylu) of the line of contact the Azerbaijani forces fired anti-tank grenade launcher (4 grenades) and 60mm mortar (1 shell).
The Defense Army forces took countermeasures for suppressing the Azerbaijani activeness and continued confidently conducting the military service”.