Հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ձեռքի հակատանկային նռնականետ
Նոյեմբերի 10-ի լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 85 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1100 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Շփման գծի հյուսիսային (Վերին Չայլու) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ձեռքի հակատանկային նռնականետ (4 արկ) և 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):
Հակառակորդի նահախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական ծառայություն:

ВС Азербайджана применили гранатометы на карабахском направлении
Вооруженные силы Азербайджана в ночь на 11 ноября около 85 раз нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 ноября АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе Министерства обороны НКР, противник произвел около 1100 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра по карабахским позициям.
На северном направлении (Верин Чайлу) ВС Азербайджана применили ручной противотанковый гранатомет (4 снаряда) и миномет калибра 60 мм (1 снаряд).
Передовые подразделения Армии обороны  для подавления активности противника прибегли к ответным действиям и продолжили уверенно выполнять стоящую перед ними боевую задачу.