Ադրբեջանական զինուժը հայկական դիրքերի ուղղությամբ կրակոցներ է արձակել ‹‹CBD›› և ‹‹Իստիգլալ›› տիպի դիպուկահար հրացաններից
Դեկտեմբերի 13-ի լույս 14-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային (Հադրութ), արևելյան (Մարտունի-Ակնա) և հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) ուղղություններով հակառակորդը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
Ադրբեջանական զինուժը հայկական դիրքերի ուղղությամբ  կրակոցներ է արձակել ‹‹CBD›› և ‹‹Իստիգլալ›› տիպի դիպուկահար հրացաններից
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Շուրջ 90 անգամ տեղ գտած խախտումների ընթացքում ադրբեջանական զինուժը հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել է մոտ 1900 կրակոց, որից 56-ը`‹‹CBD›› և ‹‹Իստիգլալ›› տիպի դիպուկահար հրացաններից: Բացի հրաձգային զինատեսակներից Մարտակերտի պաշտպանական ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետ (3 արկ):
Հավատարիմ մնալով ընտրած մարտավարությանը, ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հիմնականում ձեռնպահ են մնացել ադրբեջանական կողմի սադրիչ գործողություններին պատասխանելուց և հակազդիչ քայլերի  դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:
Առաջնագծի ամբողջ երկայնքով Արցախի զինված ուժերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Azerbaijani forces fire 60mm mortar at direction of Martakert
Azerbaijan continued violating the ceasefire regime from various caliber small arms at the southern (Hadrut), eastern (Martuni-Akna) and north-eastern (Martakert) directions of the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact, the Defense Ministry of Nagorno Karabakh reports.
STEPANAKERT, DECEMBER 14, ARTSAKHPRESS: The Ministry’s announcement reads:
“Overnight December 13-14 the Azerbaijani side continued violating the ceasefire regime over 90 times from various caliber small arms at the southern (Hadrut), eastern (Martuni-Akna) and north-eastern (Martakert) directions of the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact. During that period the Azerbaijani forces fired over 1900 shots at the Armenian positions, from which 56 shots were fired from SVD and Istiglal sniper rifles. In addition, the Azerbaijani forces fired also 60 mm mortar (3 shells) at the military position of Martakert.
The Defense Army forces mainly refrained from responding to the Azerbaijani provocative actions and took counter actions only in case of strict necessity.
The NKR forces continue confidently fulfilling their military tasks along the entire length of the frontline."