Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Ստաս Նամինին
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը դեկտեմբերի 15-ին ընդունել է ՌԴ մշակութային գործիչ, հայազգի անվանի երաժիշտ և նկարիչ, ռեժիսոր և պրոդյուսեր Ստաս Նամինին՝ Անաստաս Միկոյանին, ով Հայաստանում է գտնվում հայ-ռուսական համագործակցության շրջանակներում իր հոբելյանի՝ ծննդյան 65-ամյակի առիթով ս.թ. դեկտեմբերի 14-20 Երևանում անցկացվող միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 15, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Ողջունելով անվանի մշակութային գործչին Հայաստանում՝ Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ հայ ժողովուրդը մեծ հարգանք է տածում իր տաղանդաշատ հայրենակցի նկատմամբ, ով մեր ժողովրդի համար բոլոր դժվարին պահերին եղել է նրա կողքին և այսօր էլ իր հոբելյանը նշում է Հայաստանում՝ բազմաթիվ մշակութային միջոցառումներով բարձրացնելով մարդկանց տրամադրությունը, նրանց հաղորդակից դարձնելով բարձրաճաշակ ստեղծագործություններին:
Նախագահը բարձր է գնահատել տարիներ ի վեր տարբեր բնագավառներում Ստաս Նամինի գործունեությունը, ով արժանիորեն շարունակում է իր հրաշալի ընտանիքի լավ ավանդույթները:
Ստաս Նամինն իր համար մեծ պատիվ համարելով Հայաստան այցելությունը՝ ընդգծել է, որ Հայաստանն իր ընկալումներում մշտապես եղել է հեքիաթային երկիր և անկեղծորեն ուրախ է, որ նման հնարավորություն ունի այստեղ ցուցադրելու այն ամենը, ինչով զբաղվում է. «Ես դաստիարակվել եմ հային բնորոշ ոգով և անչափ շնորհակալ եմ հրավերի ու ջերմ հյուրընկալության համար»,-Նախագահի հետ հանդիպմանը նշել է անվանի մշակութային գործիչը:

Armenia’s President Serzh Sargsyan on December 15 held a meeting with Russia’s cultural figure, prominent Armenian musician and painter, director and producer Stas Namin (Anastas Mikoyan) who arrived in Armenia to take part in the events in Yerevan on December 14-20 on the occasion of his 65th birthday, press service of the Presidential administration told.
President Sargsyan receives prominent Armenian musician, painter Stas Namin
STEPANAKERT, DECEMBER 15, ARTSAKHPRESS: Welcoming the guest in Armenia, President Sargsyan said the Armenian people show a great respect towards their talented compatriot who always stood together with the Armenian people in their difficult times and today he celebrates his birthday in Armenia by raising the mood of people though various cultural events.
The President highly appreciated Stas Namin’s activity in a number of sectors who worthily continues the good traditions of his family.
Stas Namin said visit to Armenia is a great honor for him and stated he always perceived Armenia as a fairy land.
“I have grown up with a spirit typical for Armenians and I am very grateful for the invitation and warm reception”, Stas Namin said.