Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Ստաս Նամինին
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը դեկտեմբերի 15-ին ընդունել է ՌԴ մշակութային գործիչ, հայազգի անվանի երաժիշտ և նկարիչ, ռեժիսոր և պրոդյուսեր Ստաս Նամինին՝ Անաստաս Միկոյանին, ով Հայաստանում է գտնվում հայ-ռուսական համագործակցության շրջանակներում իր հոբելյանի՝ ծննդյան 65-ամյակի առիթով ս.թ. դեկտեմբերի 14-20 Երևանում անցկացվող միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 15, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Ողջունելով անվանի մշակութային գործչին Հայաստանում՝ Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ հայ ժողովուրդը մեծ հարգանք է տածում իր տաղանդաշատ հայրենակցի նկատմամբ, ով մեր ժողովրդի համար բոլոր դժվարին պահերին եղել է նրա կողքին և այսօր էլ իր հոբելյանը նշում է Հայաստանում՝ բազմաթիվ մշակութային միջոցառումներով բարձրացնելով մարդկանց տրամադրությունը, նրանց հաղորդակից դարձնելով բարձրաճաշակ ստեղծագործություններին:
Նախագահը բարձր է գնահատել տարիներ ի վեր տարբեր բնագավառներում Ստաս Նամինի գործունեությունը, ով արժանիորեն շարունակում է իր հրաշալի ընտանիքի լավ ավանդույթները:
Ստաս Նամինն իր համար մեծ պատիվ համարելով Հայաստան այցելությունը՝ ընդգծել է, որ Հայաստանն իր ընկալումներում մշտապես եղել է հեքիաթային երկիր և անկեղծորեն ուրախ է, որ նման հնարավորություն ունի այստեղ ցուցադրելու այն ամենը, ինչով զբաղվում է. «Ես դաստիարակվել եմ հային բնորոշ ոգով և անչափ շնորհակալ եմ հրավերի ու ջերմ հյուրընկալության համար»,-Նախագահի հետ հանդիպմանը նշել է անվանի մշակութային գործիչը:

Президент Армении принял Стаса Намина
Президент Армении Серж Саргсян принял деятеля культуры РФ, известного музыканта и художника, режиссёра и продюсера армянского происхождения Стаса Намина - Анастаса Микояна, который находится в Армении для участия в мероприятиях, которые проводятся в Ереване 14-20 декабря с.г. по случаю его 65-летия в рамках армяно-российского сотрудничества.
СТЕПАНАКЕРТ, 15 декабря АРЦАХПРЕСС - Как сообщает пресс-служба главы государства, приветствуя известного деятеля культуры в Армении, президент Саргсян отметил, что армянский народ испытывает большое уважение к своему талантливому соотечественнику, который во все тяжёлые для нашего народа моменты был рядом с ним и сегодня отмечает свой юбилей в Армении, многочисленными культурными мероприятиями поднимая людям настроение, представляя им высокохудожественные произведения.
Президент высоко оценил многолетнюю деятельность Стаса Намина в различных сферах, которые достойно продолжает хорошие традиции своей замечательной семьи.
Стас Намин, отметив, что считает большой честью для себя посещение Армении, подчеркнул, что Армения в его восприятии всегда была волшебной страной и он искренне рад, что имеет подобную возможность здесь показать всё то, чем занимается.
«Я воспитывался как армянин в душе и очень благодарен за приглашение и тёплый приём», - сказал известный деятель культуры на встрече с президентом.