Արման Թաթոյանը ռուսաստանցի գործընկերոջ հետ քննարկել է Հրաչյա Հարությունյանի առողջական վիճակի հարցը
Զանգվածային լրատվության միջոցներով դեկտեմբերի 24-ին մտահոգություններ են տարածվել ՌԴ-ում ազատազրկման դատապարտված՝ ՀՀ քաղաքացի Հրաչյա Հարությունյանի պատժի կրման պայմանների և առողջական վիճակի վերաբերյալ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 26, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Խնդրի առնչությամբ ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն անմիջապես հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ մարդու իրավունքների հանձնակատար Տատյանա Մոսկալկովայի հետ: Այս մասին  տեղեկացրին Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմից:
Ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն, որ բարձրացված հարցերը պարզելու նպատակով ՌԴ մարդու իրավունքների հանձնակատարի ներկայացուցիչներն հատուկ այցելություն կիրականացնեն ազատությունից զրկման այն վայր, որտեղ պատիժ է կրում Հրաչյա Հարությունյանը:
ՌԴ-ում վերջինիս պատժի կրման պայմանների և առողջական վիճակի, նախատեսվող այցի հետ կապված հարցերը քննարկվել են նաև նրա ազգականի հետ:

Based on the information of the mass media, concerns were spread on December 24 over the imprisonment conditions and health status of Armenian citizen Hrachya Harutyunyan who is serving sentence in Russia.
Armenian Ombudsman discusses imprisoned Hrachya Harutyunyan’s health condition with his Russian counterpart
STEPANAKERT, DECEMBER 26, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: Taking into account this Armenia’s Ombudsman Arman Tatoyan held a phone conversation with High Commissioner for Human Rights of Russia Tatiana Moskalkova over this issue, the Armenian Ombudsman’s office told.
Agreement was reached that the representatives of the Russian High Commissioner for Human Rights will pay a special visit to Hrachya Harutyunyan in order to clarify whether the above-mentioned issues correspond to reality.