Վենեսուելայի խորհրդարանը հայտարարել է, որ նախագահ ՆԻկոլաս Մադուրոն իր պաշտոնից հեռացած է համարվում
Վենեսուելայի ընդդիմադիր խորհրդարանը հայտարարել է, որ նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն համարվում է իր պաշտոնից հեռացած, քանի որ չի կատարում իր պարտավորությունները։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս որոշմանը կողմ է քվեարկել պատգամավորների մեծ մասը՝ 106 մարդ, հայտնում է El Nacional–ը։ Կառավարամետ պատգամավորները քվեարկությունից առաջ լքել էին դահլիճը։
El Nacional-ը շեշտում է, որ պատգամավորները գործել են սահմանադրության 233-րդ հոդվածի շրջանակում, որը մասնավորապես նախատեսում է, որ եթե որոշվում է, որ նախագահը բացակայում է իր պաշտոնից՝ պետության ղեկավարի նոր ընտրություններ են նշանակվում։

Парламент Венесуэлы объявил президента Николаса Мадуро оставившим свой пост
Оппозиционный парламент Венесуэлы объявил президента Николаса Мадуро оставившим свой пост в силу неисполнения им своих обязанностей. За это решение проголосовало большинство депутатов – 106 человек, передает РИА Новости со ссылкой на El Nacional. Проправительственные депутаты покинули зал при начале голосования.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 января АРЦАХПРЕСС - El Nacional подчеркивает, что депутаты действовали в рамках 233 статьи конституции, которая, в частности, предусматривает в случае признания президента отсутствующим на своем посту назначение новых выборов главы государства.