Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 680 կրակոց
Հունվարի 16-ին և լույս 17-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 60 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 680 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 16, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Հունվարի 16-ին՝ ժամը 23:55-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում զենքի օգտագործման կանոնների խախտման արդյունքում հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1997թ. ծնված Գուրգեն Հարությունի Սարգսյանը:

Nagorno-Karabakh serviceman wounded in gunfire
A serviceman of Nagorno-Karabakh’s Defense Army was wounded in gunfire in an eastern military unit defense post on Monday night.
STEPANAKERT, JANUARY 17, ARTSAKHPRESS: A misuse of firearms is reported to be the cause of the incident.  The serviceman is identified as Gurgen H Sargsyan, 19.
A probe has been launched into further circumstances.
In its press release issued Tuesday morning, the Ministry also says that the Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Line of Contact over 60 times on the night of Tuesday, releasing 680 gunshot against the Armenian defense troops.
The advance military units of the Defense Army keep the situation on the frontline under control, continuing their military vigil.