Էրդողանը կայցելի Ռուսաստան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը մարտի առաջին կեսին կայցելի Ռուսաստան` ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ քննարկելու երկկողմ հարաբերությունները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 3, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հաղորդում է Sputnik-ի թուրքական ծառայությունը, այս մասին հայտնել է Ռուսաստանում Թուրքիայի դեսպան Հուսեյն Դիրիօզը:
Դեսպանի խոսքով` քննարկման ժամանակ օրակարգային կարևոր հարցերից է լինելու Թուրքիայի քաղաքացիների համար վիզայի ազատականացումը: «Նախ և առաջ օրակարգ ենք բերելու հարաբերությունների զարգացման տեսանկյունից կարևորվող վիզային ռեժիմի ազատականացումը գործարարների և քաղաքական գործիչների համար»,- ասել է դեսպանը:

Турция подтвердила визит Эрдогана в Москву
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган посетит Москву с официальным визитом в первой половине марта, сообщил в интервью Интерфакс турецкий посол в России Хусеин Дириоз.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 февраля АРЦАХПРЕСС - «Приезд в Москву президента Реджепа Тайипа Эрдогана ожидается в первой половине марта. В ходе этого визита состоится его четвертая встреча с президентом России Владимиром Путиным за последние полгода», — рассказал дипломат.
По его словам, ожидается, что в ходе контакта с Путиным будут обсуждаться шаги по дальнейшему налаживанию российско-турецких отношений, возможно, речь пойдет и об улучшении отношений в других сферах двустороннего сотрудничества.