ՀՀ սամբոյի պատանիների և երիտասարդների առաջնությունը կանցկացվի Ստեփանակերտում
Արցախի մարզիկներն արդեն սկսել են նախապատրաստական աշխատանքներ՝ Հայաստանի և միջազգային տարբեր առաջնությունների մասնակցելու համար:
ՀՀ սամբոյի պատանիների  և  երիտասարդների առաջնությունը  կանցկացվի Ստեփանակերտում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 6, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԼՂՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարարության աշխատակազմի սպորտի վարչության պետ Աշոտ Դանիելյանը:
Անդրադառնալով 2017 թվականին կատարվելիք աշխատանքներին՝ Ա. Դանիելյանը նշել է, որ բացի սպորտի վարչության՝ օրացույցային պլանով նախատեսված միջոցառումներից, նախատեսվում է նաև այլ միջոցառումներ, որոնք կխթանեն առողջ ապրելակերպը՝ սպորտը մասսայականացնելով հասարակության մեջ:
«Փետրվարի վերջին ՀՀ սամբոյի պատանիների և երիտասարդների առաջնությունն անց է կացվելու Արցախում՝ Ստեփանակերտի թիվ 6 դպրոցի մարզադահլիճում: Առաջնությանը 18 քաշային կարգերում մասնակցելու է մոտ 200 մարզիկ՝ ՀՀ-ի քաղաքներից ու շրջաններից»,- մանրամասնել է վարչության պետը և հավելել, որ Արցախի թիմն ամեն քաշային կարգում 1-2 մարզիկ կներկայացնի:
Անդրադառնալով միջազգային ասպարեզում հանդես եկող արցախցի մարզիկների թվին՝ Ա. Դանիելյանը նշել է, որ այն հայտնի կդառնա ՀՀ-ում անցկացվող առաջնություններից հետո, որոնց արդյունքում որոշվելու և համալրվելու է ՀՀ հավաքական թիմերի կազմը:

Armenian Sambo Championship among Juniors and Youth will be held in Artsakh
Artsakh sportsmen have already started preparatory works for participating in Armenian and International various Championships.
STEPANAKERT, FEBRUARY 6, ARTSAKHPRESS: Ashot Danielyan, the Head of the Department of Sport of the Ministry of Education, Science and Sport said in an interview with “Artsakhpress”.
Referring to the work to be done in 2017, Ashot Danielyan said that  a number of events will be organized to promote healthy lifestyle, popularizing sport in all sections of the society.
Armenian Sambo Championship among juniors and youth will be held in Artsakh at the end of February. 200 sportsmen from the cities and villages of Armenia will take part in 18 weight categories,” said Danielyan, adding that  Artsakh will be represented by 1-2 sportsmen in each weight category.
Referring to the number of Artsakh athletes participating in the international arena, Ashot Danielyan said that the number of athletes will be known after the championships held in Armenia. As a result of them Armenian teams composition will be decided.