Վահան Մարտիրոսյանը կմասնակցի Գերմանիա-Հայաստան միջազգային տնտեսական համաժողովին
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 15-ին Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում կմասնակցի Գերմանիա-Հայաստան միջազգային տնտեսական ֆորումի աշխատանքներին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունից:
Համաժողովին կմասնակցեն նաև Հայաստանի և Գերմանիայի բիզնես ոլորտի ներկայացուցիչներ: Ըստ ոլորտների՝ տեղի կունենան քննարկումներ երեք հիմնական ուղղություններով՝ տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ  և հեռահաղորդակցություն, տրանսպորտ և ճանապարհաշինություն, էներգետիկա։
Մեր պատվիրակությունը գերմանացի համապատասխան ոլորտների գործարարներին ու մասնագետներին կներկայացնի Հայաստանի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, տրանսպորտի և ճանապարհաշինության բնագավառի ձեռքբերումները՝ նպատակ ունենալով տեղում համագործակցության եզրեր գտնել։

Armenia transport, communication, IT minister heads for Germany
Vahan Martirosyan, minister of transportation, communication and IT of Armenia, will take part in the Germany-Armenia international economic forum in Germany on February 15, the ministry told.
STEPANAKERT, FEBRUARY 14, ARTSAKHPRESS: Business representatives from both Armenia and Germany will also take part in the forum. In accordance to sectors, discussions will be held in three different directions: IT and telecommunication, transport and road construction, energy.
The Armenian delegation will brief German businessmen and experts on the achievements of Armenia in the mentioned sectors.