Վահան Մարտիրոսյանը կմասնակցի Գերմանիա-Հայաստան միջազգային տնտեսական համաժողովին
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 15-ին Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում կմասնակցի Գերմանիա-Հայաստան միջազգային տնտեսական ֆորումի աշխատանքներին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունից:
Համաժողովին կմասնակցեն նաև Հայաստանի և Գերմանիայի բիզնես ոլորտի ներկայացուցիչներ: Ըստ ոլորտների՝ տեղի կունենան քննարկումներ երեք հիմնական ուղղություններով՝ տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ  և հեռահաղորդակցություն, տրանսպորտ և ճանապարհաշինություն, էներգետիկա։
Մեր պատվիրակությունը գերմանացի համապատասխան ոլորտների գործարարներին ու մասնագետներին կներկայացնի Հայաստանի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, տրանսպորտի և ճանապարհաշինության բնագավառի ձեռքբերումները՝ նպատակ ունենալով տեղում համագործակցության եզրեր գտնել։

Ваган Мартиросян примет участие в межународном экономическом форуме Германия-Армения
Министр транспорта, связи и информационных технологий Армении Ваган Мартиросян и возглавляемая им делегация 15-го февраля примут участие в межународном экономическом форуме Германия- Армения.
СТЕПАНАКЕРТ, 14 февраля АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в управлении по информации и связям с общественностью Министерства транспорта, связи и информационных технологий Армении, в форуме примут также участие представители деловых кругов Германии и Армении.
Пройдут отраслевые обсуждения по 3 основным наравлениям – ИТ-отрасль и телекоммуникации, транспорт и дорожное строительство, энергетика.
Наша делегация представит участникам форума достижения в областях ИТ-отрасль и телекоммуникации, транспорт и дорожное строительство, с целью поиска возжможного сотрудничества.