Նախագահն ընդունել է 5 երկրից ժամանած դիտորդական պատվիրակությունների
Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 20-ին ընդունել է Սահմանադրական հանրաքվեի ընթացքում դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով Արցախ ժամանած՝ Ֆրանսիայի, Գերմանիայի, Ավստրիայի, Իսպանիայի, Բասկերի Երկրի պատվիրակությունների անդամներին, որոնց կազմում էին խորհրդարանականներ, դիվանագետներ, քաղաքական գործիչներ, իրավագետներ, քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներ, լրագրողներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից՝ հավելելով. «Երկրի ղեկավարը կարեւորել է արտերկրից ժամանած պատվիրակությունների դիտորդական առաքելության նշանակությունը մեր հանրապետությունում ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդման, տարբեր երկրներում Արցախի մասին ճշմարտացի տեղեկությունների ներկայացման եւ երկկողմ հարաբերությունների զարգացման տեսանկյուններից:
Հանդիպումների ընթացքում արծարծվել են նաեւ ԼՂՀ պետականաշինությանը, արտաքին եւ ներքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող մի շարք հարցեր»:

On 20 February President Bako Sahakyan received members of the delegations from France, Germany, Austria, Spain, and the Basque Country consisting of parliamentarians, diplomats, political figures, lawyers, civil society representatives and journalists, who had arrived in Artsakh to carry out an observation mission at the Constitutional Referendum, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated.
Bako Sahakyan received observers from different European countries
STEPANAKERT, FEBRUARY 20, ARTSAKHPRESS: The Head of the State highlighted the importance of the observation mission carried out by foreign delegations from the viewpoints of consistent development of democratic institutions in our republic, presenting objective information about Artsakh in various countries and cementing bilateral relations.
Issues related to the NKR state-building process, domestic and foreign policies and regional trends were touched upon during the meetings too.