Արցախը կարող է օրինակ ծառայել հարավային կովկասի երկրների համար. Ռոդրիգո Գոմես Գարսիա
Մեքսիկացի դասախոսներ Ռոդրիգո Գոմես Գարսիան և Կառլոս Անթառամյանը, դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով, նաև 2015 թվականին են եղել Արցախում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին այսօր տեղի ունեցած մամլո ասուլիսի ժամանակ ասել են նրանք և նշել, որ այս անգամ, որպես միջազգային դիտորդներ, այցելել են Արցախի հարավային շրջան և հիմնական ուշադրությունը կենտրոնացրել գյուղական համայնքների վրա:
«Հադրութի և Մարտունու ընտրատարածքներում, որոնցում եղել ենք, խախտումներ չենք նկատել. հանրաքվեն ճիշտ էր կազմակերպված: Պետք է նշենք, որ ընտրական հանձնաժողովներում հիմնականում կանայք էին աշխատում: Սահմանադրության հանրաքվեն անց է կացվել բարձր մակադակով, ժողովրդավարական արժեքներին համապատասխան, և Արցախը կարող է օրինակ ծառայել հարավային կովկասի երկրների համար»,- ասել է Ռոդրիգո Գոմես Գարսիան:

Artsakh can serve as an example for countries of the South Caucasus: Rodrigo Garcia Gomez
Mexican lecturers Rodrigo Gómez García and Carlos Antaramyan in 2015 alsocarried out an observation mission in Artsakh .
STEPANAKERT, FEBRUARY 21, ARTSAKHPRESS: At the press conference held on Feb.21, they noted that this time as international observers they visited the southern region of Artsakh and the main focus was on rural communities.
"No violations have been registered at Martuni and Martakert polling stations.The referendum was organized properly. The constitutional referendum was held at the high level, according to democratic values. Artsakh can serve as an example for countries of the South Caucasus," said Rodrigo Garcia Gomez.