Ստեփանակերտում տեղի կունենա բռնցքամարտի բաց առաջնություն
Մարտի 12-ին Ստեփանակերտի մանկապատանեկան մարզադպրոցում տեղի է ունենալու բռնցքամարտի բաց առաջնություն:
Ստեփանակերտում    տեղի   կունենա   բռնցքամարտի   բաց  առաջնություն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 9, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Ստեփանակերտի բռնցքամարտի մարզիչ Գևորգ Թորոսյանը և նշել, որ  Ճարտարից, Մարտակերտից  և  Քաշաթաղից առաջնությանը մասնակցելու  է  շուրջ  50  մարզիկ՝ 13-14   և  15-16  տարիքային   խմբերով:
«Բաց  առաջնության  մրցույթի  լավագույն   մարզիկները    ապրիլի     սկզբին   մասնակցելու  են   ՀՀ  կրտսեր    և   ավագ  տարիքի  պատանիների   բռնցքամարտի   առաջնությանը»,-ասել է   Գ. Թորոսյանը  և   նշել,  որ  առաջնության   նպատակն  է՝   ի  հայտ   բերել     ուժեղ   և  ճկուն  մարզիկների, ովքեր   կկարողանան   մասնակցել  տարբեր  մրցաշարերի և  հաղթանակ   բերել  Արցախ  աշխարհին:
Գ.  Թորոսյանի  տեղեկացմամբ՝  մարտի  1-ից   Մարտունու   շրջանի  Կարմիր   շուկա  համայնքում   բացվել  է    բռնցքամարտի  խմբակ, որին  մասնակցում    են շուրջ  45   մարզիկ:

В Степанакерте пройдет открытый чемпионат по боксу
СТЕПАНАКЕРТ, 9 марта АРЦАХПРЕСС Об этом в беседе с корреспондентом «Aрцахпресс» сообщил тренер по боксу Геворг Торосян, который при этом добавил, что из Чартара, Мартакерта и Кашатага в открытом первенстве Степанакерта примут участие 50 спортсменов, распределенных по двум возрастным группам – 13-14 и 15-16 лет.
"Лучшие спортсмены открытого чемпионата в начале апреля примут участие уже в открытом первенстве среди юниоров в Армении," – сказал Г. Торосян , отметив, что приоритетной задачей чемпионата является выявление сильных спортсменов, которые смогут принять участие в различных турнирах и приносить новые победы Арцаху.
По словам Г.Торосяна, с 1 марта в общине Красный базар (Кармир шука) Мартунинского района НКР действует боксерская секция, которую посещают порядка 45 человек.