Ստեփանակերտում տեղի կունենա բռնցքամարտի բաց առաջնություն
Մարտի 12-ին Ստեփանակերտի մանկապատանեկան մարզադպրոցում տեղի է ունենալու բռնցքամարտի բաց առաջնություն:
Ստեփանակերտում    տեղի   կունենա   բռնցքամարտի   բաց  առաջնություն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 9, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Ստեփանակերտի բռնցքամարտի մարզիչ Գևորգ Թորոսյանը և նշել, որ  Ճարտարից, Մարտակերտից  և  Քաշաթաղից առաջնությանը մասնակցելու  է  շուրջ  50  մարզիկ՝ 13-14   և  15-16  տարիքային   խմբերով:
«Բաց  առաջնության  մրցույթի  լավագույն   մարզիկները    ապրիլի     սկզբին   մասնակցելու  են   ՀՀ  կրտսեր    և   ավագ  տարիքի  պատանիների   բռնցքամարտի   առաջնությանը»,-ասել է   Գ. Թորոսյանը  և   նշել,  որ  առաջնության   նպատակն  է՝   ի  հայտ   բերել     ուժեղ   և  ճկուն  մարզիկների, ովքեր   կկարողանան   մասնակցել  տարբեր  մրցաշարերի և  հաղթանակ   բերել  Արցախ  աշխարհին:
Գ.  Թորոսյանի  տեղեկացմամբ՝  մարտի  1-ից   Մարտունու   շրջանի  Կարմիր   շուկա  համայնքում   բացվել  է    բռնցքամարտի  խմբակ, որին  մասնակցում    են շուրջ  45   մարզիկ:

Boxing Open Championship will take place in Stepanakert
STEPANAKERT, MARCH 9, ARTSAKHPRESS: Stepanakert's boxing coach Gevorg Torosyan said in an interview with "Artsakhpress", adding that about 50 sportsmen (13-14 and 15-16 age groups)  from Chartar, Martakert and Kashatagh will take part in the championship.
"In April best athletes of the open championship will take part in the Armenia's Boxing Championship among cadets and juniors and said that the aim of the championship is to identify strong and agile athletes who will participate in different tournaments and bring victories for Artsakh," Torosyan noted.
He also said that since March 1, boxing club has been opened in  Karmir Shuka (Red Market), Martakert region which is attended by about  45 athletes.