Պուտինը պատրաստակամություն է հայտնել հանդիպել Թրամփի հետ Ֆինլանդիայում
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ պատրաստ է հանդիպել Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ՝ Ֆինլանդիայում արկտիկական գագաթնաժողովի շրջանակներում, հաղորդում է TASS գործակալությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 30, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Ֆինլադիան, իմ կարծիքով, շատ հարմար երկիր է, Հելսինկին շատ հարմար հարթակ է նման միջոցառումների կազմակերպման համար»,-ասել է Պուտինը՝ պատասխանելով համապատասխան հարցին:
Միևնույն ժամանակ նա նշել է, որ նման իրադարձությունները պետք է լավ նախապատրաստվեն երկու կողմից էլ:«Եթե նման բան տեղի ունենա, մենք ուրախ կլինենք մասնակցել, և ես ուրախ կլինեմ մասնակցել նման միջոցառմանը: Եթե ոչ, ապա սովորական հանդիպումների շրջանակներում G20-ին, կարծում եմ, որ նման հանդիպում (ԱՄՆ նախագահի հետ) կարող է տեղի ունենալ»,-ասել է Պուտինը:

Putin is ready to meet Trump
Russian president Vladimir Putin stated that he is ready to meet U.S. president Donald Trump, TASS reported.
STEPANAKERT, MARCH 30, ARTSAKHPRESS: “Finland, in my opinion, is a very suitable country, Helsinki is a very suitable platform for organizing such events,” Putin said during an Arctic summit in Finland.
At the same time, the president stressed that such events should be well prepared “on both sides”.
“If this happens, we will be happy to participate and I will be glad to participate in such an event. If not, our meeting will take place during regular events, such as G20 meeting,” the Russian leader explained.