Արայիկ Հարությունյանը մասնակցել է «Հալո Թրասթ» կազմակերպության կողմից կազմակերպված միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը ապրիլի 4-ին մասնակցել է ականազերծման միջազգային օրվա կապակցությամբ «Հալո Թրասթ» կազմակերպության կողմից կազմակերպված միջոցառմանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին ԱՀ կառավարության աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինց: «Հալո Թրասթ»-ի Լեռնային Ղարաբաղի ծրագրի ղեկավար Աշ Բոդդին ներկայացրել է կազմակերպության գործունեությունը և ականազերծմանմիջազգային փորձն ու նշանակությունը: Նա կարևորել է Արցախի իշխանությունների աջակցությունը հանրապետությունում ականազերծմանաշխատանքների արդյունավետության ապահովման գործում:
Իր պնդմամբ՝ բավարար միջոցների հավաքագրման դեպքում, մինչև 2020թ. Արցախում կմաքրվեն բոլոր ականադաշտերը: Վարչապետը ողջունել է ներկաներին և իր խոսքում, մասնավորապես, նշել. ««Հալո Թրասթ» կազմակերպությունն այնպիսի կարևորաշխատանք է կատարում, որը երբեմն տեսանելի չէ, բայց մեծ նշանակություն ունի դժբախտ միջադեպերի կանխարգելման գործում:
Կցանկանայի շնորհակալություն հայտնել կազմակերպության աշխատակիցներին և բոլոր աջակիցներին, ովքեր մշտապես կանգնել են «ՀալոԹրասթ»-ի և Արցախի կողքին: Մենք բարձր ենք գնահատում ձեր կատարած աշխատանքը և միշտ պատրաստ ենք հնարավորինս աջակցելուկազմակերպության մարդասիրական գործունեությանը»:

Arayik Harutyunyan took part in the event organized by HALO Trust
Prime Minister of Artsakh Republic Arayik Harutyunyan took part in the event organized by HALO Trust organization on the occasion of the International Day for Mine Awareness and Assistance in Mine Action, April 4, the Information and Public Relations Department of the Artsakh Republic Government stated.
STEPANAKERT, APRIL 4 ARTSAKHPRESS: Ash Boddy, HALO Program Manager in Artsakh, presented the activities of the organization, as well as the international experience and significance of mine clearance.
He highlighted the support of the Artsakh authorities in ensuring the efficiently of demining operations in the republic. He also informed that in case of successful crowdfunding, all the minefields will have been cleared in Karabakh by 2020.
Arayik Harutyunyan underscored the activity of the HALO Trust organization and expressed gratitude to the employees of the organization, as well as all the supporters who have always backed HALO Trust and Artsakh.