Արայիկ Հարությունյանը մասնակցել է «Հալո Թրասթ» կազմակերպության կողմից կազմակերպված միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը ապրիլի 4-ին մասնակցել է ականազերծման միջազգային օրվա կապակցությամբ «Հալո Թրասթ» կազմակերպության կողմից կազմակերպված միջոցառմանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին ԱՀ կառավարության աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինց: «Հալո Թրասթ»-ի Լեռնային Ղարաբաղի ծրագրի ղեկավար Աշ Բոդդին ներկայացրել է կազմակերպության գործունեությունը և ականազերծմանմիջազգային փորձն ու նշանակությունը: Նա կարևորել է Արցախի իշխանությունների աջակցությունը հանրապետությունում ականազերծմանաշխատանքների արդյունավետության ապահովման գործում:
Իր պնդմամբ՝ բավարար միջոցների հավաքագրման դեպքում, մինչև 2020թ. Արցախում կմաքրվեն բոլոր ականադաշտերը: Վարչապետը ողջունել է ներկաներին և իր խոսքում, մասնավորապես, նշել. ««Հալո Թրասթ» կազմակերպությունն այնպիսի կարևորաշխատանք է կատարում, որը երբեմն տեսանելի չէ, բայց մեծ նշանակություն ունի դժբախտ միջադեպերի կանխարգելման գործում:
Կցանկանայի շնորհակալություն հայտնել կազմակերպության աշխատակիցներին և բոլոր աջակիցներին, ովքեր մշտապես կանգնել են «ՀալոԹրասթ»-ի և Արցախի կողքին: Մենք բարձր ենք գնահատում ձեր կատարած աշխատանքը և միշտ պատրաստ ենք հնարավորինս աջակցելուկազմակերպության մարդասիրական գործունեությանը»:

Араик Арутюнян принял участие в мероприятии, проводимом организацией «Хало траст» в связи с международным днем разминирования
Премьер-министр Нагорно-Карабахской Республики Араик Арутюнян 4 апреля принял участие в мероприятии, проводимом организацией «Хало траст» в связи с международным днем разминирования.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 апреля АРЦАХПРЕСС - Как сообщает пресс-служба правительства НКР, руководитель программы «Хало траст» в Нагорном Карабахе Аш Бодди представил деятельность организации, международный опыт по разминированию. Он отметил важность содействия властей Арцаха в деле обеспечения эффективности работы в республике. По его словам, при наличии необходимых средств, работы по разминированию удастся завершить к 2020 г.
Отметив важность деятельности организации «Хало траст» для страны, Араик Арутюнян сказал, что эта работа не всегда видна, однако она играет ключевую роль в предотвращении несчастных случаев.
«Мы высоко оцениваем вашу работу и всегда готовы по мере возможности содействовать гуманитарной деятельности организации», - отметил Арутюнян.