Լոս Անջելեսում Հայոց ցեղասպանության 102-րդ տարելիցին նվիրված համերգ կկազմակերպվի
Ամբողջ աշխարհի հայկական սփյուռքն ու իրավապաշտպանները պատրաստվում են Հայոց ցեղասպանության 102-րդ տարելիցին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Լոս Անջելեսում կկազմակերպվի «Լռեցրեք սուտը, ճշմարտությունն ասեք» խորագրով իններորդ համերգը՝  ցեղասպանությունների կանխման մասին իրազեկումը բարձրացնելու նպատակով,հայտնում է Asbarez–ը։
«Լռեցրեք սուտը, ճշմարտությունը ասեք» համերգը նվիրված է Հայոց ցեղասպանության մասին իրազեկման բարձրացմանը։ Համերգը, որին կմասնակցեն VI•ZA, The Dirty Diamond, Killikiah եւ Ayline–ը, կկայանա 2017-ի ապրիլի 23-ին Roxy թատրոնում։
Հասարակական զանազան կազմակերպություններ, այդ թվում Արեւմտյան ռեգիոն հայկական երիտասարդական ֆեդերացիան, Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախումբը՝ մշակութային գործիչների հետ միասին զբաղվում են շոուի կազմակերպչական հարցերով։ Համերգից ստացված միջոցները տրամադրվելու են բարեգործական նպատակների համար։

В Лос-Анджелесе пройдет концерт к 102-ой годовщине Геноцида армян
Армянская диаспора и правозащитники со всего мира готовятся к 102-й годовщине Геноцида армян. В Лос-Анджелесе пройдет девятый ежегодный концерт «Заставьте ложь замолчать, говорите правду!» («Silence the Lies! Rock the Truth!»), чтобы повысить осведомленность о предотвращении геноцидов, сообщает Asbarez.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 апреля АРЦАХПРЕСС - «Заставьте ложь замолчать, скажите правду!»- концерт, посвященный повышению осведомленности о Геноциде армян. Концерт, в котором  примут участие VI•ZA, The Dirty Diamond, Killikiah и Ayline, состоится 23 апреля 2017 в театре  Roxy.
Различные общественные организации, в том числе Армянская молодежная федерация - Западный регион, Армянский национальный комитет Америки - Западный регион совместно с культурными  деятелями  занимаются организацией  шоу.