Երևանում ցուցադրության են հանվել ՀՀ զինված ուժերի «Սմերչ», «Գրադ», «Հաուբից» համակարգերը
«Ազգ-բանակ-2017» խորագրով ցուցահանդեսի շրջանկաներում Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի տարածքում ապրիլի 21- 23-ը կգործի ցուցահանդես, որտեղ կրթական ոլորտի մի շարք առաջատար հաստատություններ կծանոթացնեն իրենց ուսումնական պայմաններին, արձանագրած հաջողություններին և կրթական ծրագրերին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առանձին տաղավարներում և հարթակներում ներկայացված կլինեն սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի նմուշներ, ՀՀ ռազմաարդյունաբերական համալիրի արտադրատեսակներ:
Համաժողովի շրջանակներում Մարզահամերգային համալիրի մոտ ցուցադրության են դրված «Սմերչ» համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգ, Точка У մարտավարական հրթիռային համալիրը, հակաօդային պաշտպանության համակարգեր, «Գրադ» համազարկային կրակի համակարգ, «Հաուբից» հրետանային համակարգ, Տ-90 տանկ:
Համաժողովի շրջանակում հանրակրթական դպրոցների սաների համար նախատեսված է հագեցած մրցութային ծրագիր, սահմանված են հատուկ մրցանակներ հաղթողների համար: Կկազմակերպվեն հանդիպումներ արցախյան ազատամարտի վետերանների և ապրիլյան մարտական գործողությունների մասնակիցների հետ:
Միջոցառումներին մասնակցությունը խրախուսվում է դասարաններով՝ զինղեկների և դասղեկների ուղեկցությամբ (9-12-րդ դասարաններ):

В Ереване выставлены напоказ принадлежащие ВС Армении комплексы «Град», «Смерч», «Гаубица»
В рамках форума «Нация- армия-2017» на территории СКК 21-23 апреля пройдет выставка, на которой ведущие учебные заведения ознакомят посетителей с условиями обучения у них, достигнутыми успехами и образовательными программами.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 апреля АРЦАХПРЕСС - На отдельных площадках и павильонах будут представлены образцы вооружения и военной техники, продукция ВПК Армении.
В Ереване у СКК выставлены напоказ принадлежащие ВС Армении комплексы «Град», «Смерч», «Гаубица», Точка У, танк Т-90.
Министерство обороны Армении совместно с министерством образования и науки РА 20 апреля в Спортивно- концертном комплексе имени Карена Демирчяна в Ереване организовало форум «Нация-армия-2017», посвященный вопросам военно-образовательной сферы. В форуме принимают участие ответственные лица Минобороны и Минобрнауки РА, руководители общеобразовательных и высших учебных заведений, преподаватели, учителя, военруки, представители научных центров и общественных организаций.
В рамках форума «Нация-армия-2017» на территории СКК 21-23 апреля пройдет выставка, на которой ведущие учебные заведения ознакомят посетителей с условиями обучения у них, достигнутыми успехами и образовательными программами.
На отдельных площадках и павильонах будут представлены образцы вооружения и военной техники, продукция ВПК Армении. Будут организованы также встречи с ветеранами карабахской войны и участниками апрельских боевых действий в зоне карабахского конфликта.
Будут организованы обсуждения по темам «Возможнодти военного образования и перспективы в Армении», «Нация-армия: Формула безопасности».Состоится показ фильма «Жизнь и борьба».