Սերժ Սարգսյանը ընդունել է Ավստրիայի նախկին նախագահ Հայնց Ֆիշերին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ՀՀ նախահահի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ նախագահներ Սարգսյանն ու Ֆիշերը ջերմությամբ են վերհիշել նախագահ Հայնց Ֆիշերի այցը Երեւան եւ նախագահ Սերժ Սարգսյանի պատասխան այցը Ավստրիա:  Զրուցակիցները կարեւորել են, որ բարձր մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունները հաջողությամբ իրականացվում են։
Նախագահները խորհրդանշական են համարել, որ իրենց հանդիպումը տեղի է ունենում երկու երկրների միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակի հոբելյանական տարում եւ գոհունակություն են հայտնել, որ այդ ժամանակահատվածում տարբեր ոլորտներում երկկողմ համագործակցությունը դինամիկ զարգացում է ապրել։

Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял бывшего президента Австрии Хайнца Фишера
СТЕПАНАКЕРТ, 21 апреля АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Армении.
Президенты Саргсян и Фишер с теплотой вспомнили визит Президента Хайнца Фишера в Ереван и ответный визит Президента Сержа Саргсяна в Австрию. Собеседники подчеркнули, что достигнутые на высоком уровне договорённости с успехом реализуются.
Президенты сочли символичным, что их встреча происходит в юбилейный год 25-летия установления дипломатических отношений между двумя странами и выразили удовлетворение, что за этот период в различных отраслях двустороннее сотрудничество пережило динамичное развитие.