ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Երեւան ու Ստեփանակերտ կայցելեն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին մայիսի 30-ին ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Լամբերտո Զանյերի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում հայտնեց ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:
Նախարարի խոսքով՝ այցը կկայանա շուրջ 10 օր անց: Միջնորդները կլինեն Երեւանում, իսկ հետո մտադիր են մեկնել Ստեփանակերտ:
Պատասխանելով Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների եւ նախագահների մակարդակով հանդիպման հնարավորության մասին հարցին՝ Նալբանդյանը նշեց, որ եռանախագահների այցի ընթացքում, եթե նման առաջարկ լինի, հնարավոր է քննարկվի նաեւ ԱԳ նախարարների հանդիպման հարցը՝ հետագայում նախագահների հանդիպում կազմակերպելու համար:

Сопредседатели Минской группы ОБСЕ посетят Ереван и Степанакерт
СТЕПАНАКЕРТ, 30 мая АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщил министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 30 мая на совместной пресс-конференции с генсеком ОБСЕ Ламберто Занье.
По словам главы МИД, визит состоится примерно через 10 дней. Посредники посетят Ереван, и также намерены побывать в Степанакерте.
Отвечая на вопрос о возможности встреч на уровне глав МИД и президентов, Налбандян отметил, что, возможно, в ходе визита сопредседателей, если будет такое предложение, будет обсужден вопрос встречи на уровне глав МИД, дабы в будущем организовать встречу президентов.