Պուտինը չեղարկել Է Թուրքիայի նկատմամբ մի շարք տնտեսական սահմանափակումներ
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը չեղարկել Է Թուքիայի նկատմամբ սահմանված մի շարք հատուկ տնտեսական միջոցներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին մայիսի 31-ին հաղորդվում Է Կրեմլի կայքում:
Ինչպես նշված Է փաստաթղթում, ուժը կորցրած Է ճանաչվում այն դրույթը, որը Թուրքիայի իրավասության ներքո գտնվող կազմակերպությունների համար մտցնում Էր Ռուսաստանի տարածքում որոշ աշխատանքների (ծառայությունների) կատարման սահմանափակումներ:
Նաեւ վերացվում Է գործատուների համար ՌԴ-ում Թուրքիայի այն քաղաքացիներին աշխատանքի ներգրավելու արգելքը, «ովքեր 2015 թվականի դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ աշխատանքային եւ (կամ) քաղաքացիական-իրավական հարաբերությունների մեջ չեն հիշյալ գործատուների, աշխատանքների (ծառայությունների) պատվիրատուների հետ»:
Բացի դրանից, փոխված Է հանրապետության այն քաղաքացիների ցուցակը, ովքեր Ռուսաստան ուղեւորությունների իրավունք ունեն անայցագիր ռեժիմով: Պուտինն արտաքին գործերի նախարարությանը հանձնարարել Է Թուրքիային ծանուցել քաղաքացիների փոխադարձ ուղեւորությունների պայմանների վերաբերյալ երկրների կառավարությունների միջեւ համաձայնագրի գործողության մասնակի վերականգնման մասին:

Путин отменил ряд экономических ограничений в отношении Турции
СТЕПАНАКЕРТ, 31 мая АРЦАХПРЕСС - Как передает Lenta.ru, об этом сообщается в среду, 31 мая, на сайте Кремля. Как отмечается в документе, утратившим силу признается положение, вводившее ограничения для организаций, находящихся под юрисдикцией Турции, на выполнение ими отдельных видов работ (услуг) на территории России.
Также снимается запрет для работодателей в РФ на привлечение для работы граждан Турции, «не состоящих в трудовых и (или) гражданско­правовых отношениях с указанными работодателями, заказчиками работ (услуг) по состоянию на 31 декабря 2015 года».
Кроме того, изменен список граждан республики, имеющих право на поездки в Россию по безвизовому режиму. Путин поручил МИД уведомить Турцию о частичном возобновлении действия соглашения между правительствами стран об условиях взаимных поездок граждан.