Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիին
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունիսի 7-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանիին Թեհրանում՝ Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի և Իմամ Խոմեյնիի դամբարանի վրա տեղի ունեցած ահաբեկչական հարձակումների և դրանց հետևանքով անմեղ զոհերի ու տասնյակ վիրավորների կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Խստորեն դատապարտելով ահաբեկչության և ծայրահեղականության ցանկացած դրսևորում՝ համոզված ենք, որ անհրաժեշտ է միասնականորեն պայքարել միջազգային այդ արհավիրքի դեմ:
Կարևորելով մեր հարևան և բարեկամ երկրում անվտանգությունն ու կայունությունը՝ վստահ եմ, որ Իրանի իշխանությունները ձեռնարկում են անհրաժեշտ բոլոր միջոցառումները նման գործողություններն իսպառ կանխարգելելու ուղղությամբ։
Այս դժվարին պահին խորին ցավակցություն և զորակցություն եմ հայտնում Ձերդ Գերազանցությանը, Իրանի բարեկամ ժողովրդին և զոհվածների հարազատներին, իսկ վիրավորներին մաղթում շուտափույթ ապաքինում»,-ասված է Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Armenian President expresses condolences to Iranian counterpart on Tehran attacks
The President of Armenia, Serzh Sargsyan, today sent a letter of condolences to President Hassan Rouhani of the Islamic Republic of Iran.
STEPANAKERT, JUNE 7 , ARTSAKHPRESS: Sargsyan extended his commiseration in connection with the deadly terrorist attacks on the Iranian parliament and the tomb of Imam Khomeini.
“I strongly condemn any act of terrorism and extremism. We are convinced of the need to work together in the fight against this international scourge.
“Stressing the importance of security and stability in our neighboring and friendly country, I am confident that the Iranian authorities will take all necessary measures to prevent such actions ahead.
“At this time of dismay, I express my deepest condolences and sympathies to Your Excellency, to the friendly people of Iran and the victims’ families and wish the injured a speedy recovery,” the Armenian President’s message reads.
Gunmen and suicide bombers on Wednesday carried out attacks on Iran’s parliament and the mausoleum of revolutionary founder Ruhollah Khomeini in capital city Tehran, killing and injuring several people.