Իրաքյան Քրդստանը պահպանում Է հսկողությունը Թուրքիայի հետ սահմանի նկատմամբ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին ՌԻԱ Նովոստիին հայտարարել Է Իրաքյան Քրդստանի նախագահի խորհրդական Քեֆահ Մահմուդը:
«Թուրքիայի հետ սահմանի հսկիչ անցակետերն աշխատում են սովորական ռեժիմով, ոչինչ չի փոխվել: Ոչ թուրքական կառավարության կողմից, ոչ Քրդստանի ղեկավարության կողմից ոչ մի քայլ չի ձեռնարկվել: Հսկիչ անցակետերը միշտ գտնվում Էին եւ այժմ Էլ գտնվում են մեր հսկողության ներքո»,-ասել Է Քեֆահ Մահմուդը:
Խորհրդականի խոսքով՝ սահմանային հսկիչ անցակետերը հսկողության տակ վերցնելու իրաքյան իշխանությունների փորձը «հակասում Է Իրաքի Սահմանադրությանը եւ դաշնային օրենքներին»:

Иракский Курдистан сохраняет контроль над границей с Турцией
Иракский Курдистан сохраняет контроль над границей с Турцией, заявил РИА Новости советник президента Иракского Курдистана Кефах Махмуд.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 октября АРЦАХПРЕСС "КПП на границах с Турцией работают в обычном режиме, ничего не изменилось. Никаких шагов ни со стороны турецкого правительства, ни со стороны руководства Курдистана не предпринималось.
КПП всегда находились и до сих пор находятся под нашим контролем", — сказал Кефах Махмуд,сообщает РИА Новости.
По словам советника, попытка иракских властей взять под контроль пограничные КПП "противоречит конституции и федеральным законам Ирака".