Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Լաս Վեգասում տեղի ունեցած բռնության դեպքերի կապակցությամբ ցավակցական հեռագիր է հղել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Խոր ցավով տեղեկացա Լաս Վեգաս քաղաքում տեղի ունեցած բռնության այս ահասարսուռ դրսեւորման մասին, որը տասնյակ անմեղ զոհերի եւ հարյուրավոր վիրավորների պատճառ դարձավ:
Վշտի ու կորստի այս ծանր պահին իմ խորին ցավակցությունն ու զորակցությունն եմ հայտնում Ձեզ, Միացյալ Նահանգների բարեկամ ժողովրդին ու զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով ուժ ու ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:
Մենք աղոթում ենք ԱՄՆ ժողովրդի հետ միասին զոհվածների հոգիների խաղաղության եւ տուժածների լիարժեք ապաքինման համար»,- ասված է Հանրապետության նախագահի ցավակցական հեռագրում:

President of Armenia Serzh Sargsyan sent a letter of condolences to US President Donald Trump over the violence that took place in Las Vegas, press service of the President’s Office stated.
President Sargsyan sends condolence letter to US President Donald Trump
STEPANAKERT, OCTOBER 2, ARTSAKHPRESS: The letter says: “I was informed with a deep sorrow about the horrible violence in Las Vegas which claimed the lives of dozens of innocent people and injured hundreds.
At this difficult moment of grief and loss, I extend my deepest condolences and support to You, the friendly people of the United States and the relatives of the victims, wishing them strength, and a speedy recovery to the injured.
We together with the US people pray for the peace of souls of the victims and full recovery of the injured”.