Սիրիայի շուրջ միջազգային հանդիպման բոլոր մասնակիցները ժամանել են Աստանա
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին, հայտնել Է Ղազախստանի ԱԳ նախարարության մամուլի ծառայությունը:
«Սիրիայի շուրջ յոթերորդ միջազգային հանդիպման բոլոր պատվիրակությունները Աստանայի գործընթացի շրջանակներում ժամանել են Ղազախստանի մայրաքաղաք»,- նշել են երկրի ԱԳ նախարարությունում:
Ինչպես արդեն տեղեկացվել Է, Սիրիայի շուրջ բանակցությունների յոթերորդ փուլը Աստանայում կկայանա հոկտեմբերի 30-31-ին:
«Այսօր երկկողմ եւ բազմակողմ հանդիպումներ կկայանան օրակարգի հարցերի քննարկման շուրջ»,- նշվում Է տարածված հաղորդագրության մեջ: Հանդիպումները կանցկացվեն ԶԼՄ-ների համար փակ ռեժիմով:
«Լիագումար նիստը նախատեսված Է հոկտեմբերի 31-ին՝ օրվա երկրորդ կեսին»,- հիշեցրել են Ղազախսստանի ԱԳ նախարարությունում, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

All participants of international meeting on Syria arrive in Astana
All participants of the 7th round of negotiations on Syria have arrived in Astana, the capital of Kazakhstan, the Kazakhstan foreign ministry said, reports Interfax.
STEPANAKERT, OCTOBER 30, ARTSAKHPRESS: “All the delegations of the 7th international meeting on Syria have arrived in the capital of Kazakhstan on the sidelines of the Astana process”, the ministry said.
The 7th round of negotiations will be held on October 30-31 in Astana.
“Today bilateral and multilateral meetings will be held aimed at discussing the agenda issues”, the statement says. “The plenary session is scheduled on October 31."