«Դիակոնիա» բարեգործական հիմնադրամն Արցախի կարիքավոր ընտանիքներին աջակցություն է ցուցաբերում
«Դիակոնիա» բարեգործական հիմնադրամն ԱՀ-ում ապրող 5 և ավելի, ինչպես նաև մինչև 18 տարեկան հաշմանդամ երեխաներ ունեցող ընտանիքներին աջակցություն է ցուցաբերում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում հիմնադրամի տնօրեն Պարույր Ջամբազյանն ասել է, որ աջակցության կարգով վերոնշյալ խմբերում հաշվառված ընտանիքների համար Արցախ են բերել սննդամթերքի շուրջ 1000 արկղ՝ յուրաքանչյուրը 16 կգ քաշով:
«Հիմնադրամի կողմից Հոլանդիայում կազմակերպված այս տարվա դրամահավաքի գումարներով փորձել ենք Արցախի կարիքավոր ընտանիքներին աջակցություն տրամադրել: Մեր հիմնադրամն արդեն 29 տարի է Հայաստանին աջակցություն է ցուցաբերում: Երկրորդ տարին է, ինչ ակցիային ներգրավված է նաև Արցախը»,-ասել է Պ. Ջամբազյանը և հավելել, որ իրենք ցանկություն ունեն Արցախում իրականացնել նաև զարգացման ծրագրեր:
ԱՀ աշխատանքի, սոցիալական հարցերի և վերաբնակեցման նախարարության սոցիալական աջակցության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Սամվել Իսրայելյանն էլ հայտնել է, որ 1000 արկղերից 588-ը տրամադրվելու է 5 և ավել երեխաներ ունեցողներին, իսկ 412-ն էլ՝ մինչև 18 տարեկան հաշմանդամ երեխաներ ունեցող ընտանիքներին:
Աջակցության ծրագրից օգտված հաշմանդամ երեխայի մայր Անուշ Սահակյանն իր շնորհակալական խոսքում ասել է. «Մենք շնորհակալ ենք «Դիակոնիա» բարեգործական հիմնադրամին, որ   նման   ուշադրություն և աջակցություն են ցուցաբերում մեզ նման ընտանիքներին»:

“Dakonia’’ charitable fund supports families having 5 and more children as well as the ones having disabled children.
“Diakonia” charitable fund supports needy families of Artsakh
STEPANAKERT, DECEMBER 20, ARTSAKHPRESS:In an interview with Artsakhpress the founder of “Diakonia” charitable foundation, Paruyr Jambazyan, said that they have brought to Artsakh about 1000 boxes of food each weighting 16 kg.
“With the money from this year’s fundraising organized by the fund in Holland we tried to provide support for the needy families of Artsakh. Оur fund has been supporting Armenia for 29 years. This is the second year that Artsakh is included in the action,'' Paruyr Jambazyan said. He added that they want to implement development programs in Artsakh.
Head of Public Relations Department of the Artsakh Ministry of Labour, Social Affiars and Resettlement; Samvel Israelyan, said that 588 boxes have been given to families having 5 and more children, 412 — to the ones having disabled children.