«Դիակոնիա» բարեգործական հիմնադրամն Արցախի կարիքավոր ընտանիքներին աջակցություն է ցուցաբերում
«Դիակոնիա» բարեգործական հիմնադրամն ԱՀ-ում ապրող 5 և ավելի, ինչպես նաև մինչև 18 տարեկան հաշմանդամ երեխաներ ունեցող ընտանիքներին աջակցություն է ցուցաբերում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում հիմնադրամի տնօրեն Պարույր Ջամբազյանն ասել է, որ աջակցության կարգով վերոնշյալ խմբերում հաշվառված ընտանիքների համար Արցախ են բերել սննդամթերքի շուրջ 1000 արկղ՝ յուրաքանչյուրը 16 կգ քաշով:
«Հիմնադրամի կողմից Հոլանդիայում կազմակերպված այս տարվա դրամահավաքի գումարներով փորձել ենք Արցախի կարիքավոր ընտանիքներին աջակցություն տրամադրել: Մեր հիմնադրամն արդեն 29 տարի է Հայաստանին աջակցություն է ցուցաբերում: Երկրորդ տարին է, ինչ ակցիային ներգրավված է նաև Արցախը»,-ասել է Պ. Ջամբազյանը և հավելել, որ իրենք ցանկություն ունեն Արցախում իրականացնել նաև զարգացման ծրագրեր:
ԱՀ աշխատանքի, սոցիալական հարցերի և վերաբնակեցման նախարարության սոցիալական աջակցության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Սամվել Իսրայելյանն էլ հայտնել է, որ 1000 արկղերից 588-ը տրամադրվելու է 5 և ավել երեխաներ ունեցողներին, իսկ 412-ն էլ՝ մինչև 18 տարեկան հաշմանդամ երեխաներ ունեցող ընտանիքներին:
Աջակցության ծրագրից օգտված հաշմանդամ երեխայի մայր Անուշ Սահակյանն իր շնորհակալական խոսքում ասել է. «Մենք շնորհակալ ենք «Դիակոնիա» բարեգործական հիմնադրամին, որ   նման   ուշադրություն և աջակցություն են ցուցաբերում մեզ նման ընտանիքներին»:

Благотворительный фонд «Диакония» оказывает поддержку нуждающимся семьям Арцаха
Благотворительный фонд «Диакония» оказывает поддержку семьям с 5-ю и более детьми, проживающим в Республике Арцах, а также семьям, имеющим детей-инвалидов в возрасте до 18 лет.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 декабря АРЦАХПРЕСС - Как сообщил корреспонденту «Арцахпресс» руководитель фонда Паруйр Джамбазян, около 1000 ящиков с пищевыми продуктами, весом каждая 16 кг, были доставлены в Арцах для семей указанных категорий.
«На собранные в текущем году в Голландии средства фонд оказал содействие малообеспеченным семьям в Арцахе. Наш фонд уже 29 лет оказывает финансовую поддержку Армении. Второй год, как акция распространяется и на Арцах», – сказал П. Джамбазян, добавив, что фонд будет реализовывать программы развития в Арцахе.
Начальник отдела социальной защиты и по связям с общественностью Министерства труда и по социальным вопросам Республики Арцах Самвел Исраелян отметил, что 588 из 1000 ящиков будут предоставлены лицам с 5-ю и более детьми и 412 –  семьям с детьми-инвалидами в возрасте до 18 лет.