Ղարաբաղյան շարժման 30-ամյակին նվիրված՝ Բեռլինում միջոցառում է տեղի ունեցել
Փետրվարի 24-ին Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Հարություն Գրիգորյանը ելույթ է ունեցել Բեռլինում կայացած միջոցառմանը՝ նվիրված ղարաբաղյան ազատագրական շարժման 30-ամյակին, որին մասնակցել են Գերմանիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչները։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 27, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱԳՆ մամլո ծառայության փոխանցմամբ՝ Արցախի մշտական ներկայացուցիչն իր ելույթում անդրադարձել է ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության պատմությանը և ղարաբաղյան շարժման իրավական ասպեկտներին։ Այնուհետև Հարություն Գրիգորյանը պատասխանել է միջոցառման մասնակիցների հարցերին, որոնք վերաբերում էին հակամարտության կարգավորման շուրջ Արցախի Հանրապետության դիրքորոշմանը և Արցախում տիրող սոցիալ-տնտեսական իրավիճակին ու քաղաքական զարգացումներին։

Мероприятие в Берлине, посвященное 30-летию Карабахского движения
24 февраля Постоянный представитель Республики Арцах в Федеративной Республике Германия Арутюн Григорян выступил на состоявшемся в Берлине мероприятии, посвященном 30-летию карабахского освободительного движения, в котором приняли участие представители армянской общины Германии.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 февраля, АРЦАХПРЕСС - Как сообщает Управление информации и по связям с общественностью МИД Республики Арцах, в своем выступлении Арутюн Григорян представил историю азербайджано-карабахского конфликта и правовые аспекты карабахского движения. Затем Постоянный представитель ответил на вопросы участников мероприятия относительно позиции Республики Арцах по   урегулированию конфликта, социально-экономической ситуации и политических процессов в Арцахе.