Արցախի ԱԳ նախարարի տեղակալ Արմինե Ալեքսանյանը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել Բրյուսելում
Փետրվարի 28-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Արմինե Ալեքսանյանը Բրյուսելում հանդիպել է «Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ» կազմակերպության տնօրեն Դիոգո Պինտոյի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 2, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱԳՆ մամլո ծառայության փոխանցմամբ՝ հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են համատեղ ծրագրերի և դրանց իրագործման հետ կապված մի շարք հարցեր։
Նույն օրը ԱԳ նախարարի տեղակալը հանդիպել է Հայկական Բարեգործական Ընդհանուր Միության եվրոպական գրասենյակի տնօրեն Նիկոլա Տավիտյանի և կառույցի մի շարք ակտիվիստներ հետ։ Հանդիպման ընթացքում կարևորվել է եվրոպական երկրներում ապրող հայ երիտասարդների ներգրավվածությունը համազգային ծրագրերում և նրանց ներուժի պատշաճ օգտագործումը եվրոպական տարածքում Արցախի մասին իրազեկվածության բարձրացման և hայրենիք-սփյուռք հարաբերությունների զարգացման ուղղություններով:
Մարտի 1-ին Արմինե Ալեքսանյանը Բրյուսելում Հայ դատի գրասենյակում հանդիպել է ՀՅԴ Եվրոպայի Հայ դատի հանձնախմբի ղեկավար Կասպար Կարամպետյանի և պատասխանատու մի շարք աշխատակիցների հետ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հետագա համագործակցությանն առնչվող հարցեր։
Այնուհետև ԱՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը աշխատանքային ճաշ է ունեցել Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Էլեյնի Թեոխարուսի հետ։ Անդրադարձ է կատարվել Արցախում ընթացող զարգացումներին և ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում ստեղծված իրավիճակին։
Հանդիպումներին մասնակցել է նաև Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպանի դեպարտամենտի ղեկավար Արտակ Բեգլարյանը։

Artsakh Deputy Foreign Minister Armine Alexanyan has number of meetings in Brussels
On February 28, Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Armine Alexanyan met with Director of the European Friends of Armenia organization Diogo Pinto in Brussels. During the meeting, the sides discussed a range of issues related to joint programs and their implementation.
STEPANAKERT, MARCH 2, ARTSAKHPRESS: On the same day, the Deputy Foreign Minister met with Director of the Armenian General Benevolent Union Europe Nicolas Tavitian and activists of the organization. During the meeting, the sides noted the importance of involving the Armenian youth, living in European countries, in nationwide programs, as well as of the proper use of their potential in raising the awareness of Artsakh in Europe and in developing the Artsakh-Armenia-Diaspora relations, press service of the Artsakh Foreign Ministry told Artsakhpress.
On March 1, in the Hay Dat Office in Brussels Armine Alexanyan met with Chairman of the European Armenian Federation for Justice and Democracy Gaspar Karampetian and some senior staff members. Issues related to further cooperation were discussed.
Then, the Deputy Foreign Minister of the Republic of Artsakh had a working lunch with Member of the European Parliament Eleni Theocharous. The sides touched upon the developments underway in Artsakh and the current situation in the process of peaceful settlement of the conflict between Azerbaijan and Karabakh.
Head of Department of the Office of the Human Rights Defender of the Republic of Artsakh Artak Beglaryan also participated in the meetings.