Արցախցի պատանի բռնցքամարտիկները ՀՀ առաջնությունից վերադարձել են մեդալներով
Երևանի Դինամո մարզադահլիճում կայացած Հայաստանի կրտսեր տարիքի պատանիների առաջնությանն արցախցի 5 մասնակիցներից 3-ը գրավել են մրցանակային տեղեր, այդ թվում՝ մեկը առաջին տեղ է գրավել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում մարզիչ Նարեկ Աբրահամյանն ասել է, որ առաջնությանն ընդգրկված էին շուրջ 280 մասնակիցներ Հայաստանի գրեթե բոլոր շրջաններից: Մարզչի խոսքով՝ 40 կգ քաշային կարգում առաջին տեղ է գրավել Մարտունու շրջանի Քերթ համայնքից 14-ամյա Մանվել Պետրոսյանը՝ հաղթելով 5 մարտում: Ասկերանի շրջանի Իվանյան համայնքից 14-ամյա Աշոտ Բեգլարյանը 48 կգ քաշային կարգում հաղթել է 4 մարտում՝ գրավելով 2-րդ մրցանակային տեղը, իսկ նրա եղբայրը՝ Գոռ Բեգլարյանը 5 մենամարտերից հաղթել է 3-ում՝ զբաղեցնելով 3-րդ տեղը:
«Առաջին մրցանակային տեղ գրաված Մանվել Պետրոսյանն ընդգրկվել է նաև Հայաստանի բռցքամարտի հավաքականի կազմում և առաջիկայում մասնակցելու է երկու առաջնության՝ Ծաղկաձորում և Արարատում: Իսկ սեպտեմբերին Հայաստանի հավաքականի կազմում մասնակցելու է Բուլղարիայում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը»,- նշել է Ն. Աբրահամյանը:

Young Artsakh boxers return from Armenian championship with medals
Three of Artsakh’s five participants won prizes at the championship held in Yerevan’s Dinamo Sports Complex. One of the participants captured first place.
STEPANAKERT, APRIL 4, ARTSAKHPRESS:Coach Narek Abrahamyan told Artsakhpress 280 participants from almost all the regions of Armenia were included in the championship. In his words, in the 40 kg weight class 14-year-old Manvel Petrosyan from Kert community of Artsakh’s Martuni region captured the first place. He won five bouts. In the 48 kg weight class 14-year-old Ashot Beglaryan from Ivanyan community of Askeran region won 4 bouts and captured the second place, while his brother, Gor Beglaryan, won three bouts out of five and captured the third place.