ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն ապրիլի 17-ին հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Հեռախոսազրույցը կայացել է ռուսական կողմի նախաձեռնությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 18, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացանք ՀՀ վարչապետի պաշտոնական կայքից, Վլադիմիր Պուտինը ևս մեկ անգամ ջերմորեն շնորհավորել է Սերժ Սարգսյանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ: Զրուցակիցները երկուստեք պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել ջանքերը հայ-ռուսական ռազմավարական, դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման և ինտեգրացիոն գործընթացների առաջմղման ուղղությամբ: Ռ

Sargsyan, Putin hold phone conversation
Prime Minister of Armenia Serzh Sargsyan had a phone conversation on April 17 with Russian President Vladimir Putin. The phone call was initiated by the Russian side.
STEPANAKERT, APRIL 18, ARTSAKHPRESS:Putin, who had earlier sent a congratulatory message to Sargsyan on being elected Prime Minister, once again congratulated the Armenian PM on taking office and wished success.
Both sides expressed readiness to continue efforts for strengthening the Armenian-Russian strategic, allied relations and advancing integration processes, the PM’s office said.