Վերին Լարսում հսկայական խցանում Է գոյացել
Ռուսաստանի կողմից դեպի Վրաստան ուղեմուտք բազմակիլոմետրանոց խցանում Է գոյացել մարդատար ավտոմոբիլների կուտակման պատճառով. ուղեւորներն արդեն տասը ժամից ավելի Է չեն կարողանում երկրի տարածք մտնել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 30, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին հայտնել Է «Sputnik Գրուզիան» իրադարձությունների վայրից: Վրաստանի ֆինանսների նախարարության եկամուտների ծառայության տեղեկատվությամբ՝ բազմակիլոմետրանոց խցանումն առաջացրել են մարդատար ավտոմոբիլները, քանի որ Ռուսաստանի կողմից «Վերին Լարս» անցակետը չի հասցնում ժամանակին բաց թողնել ավտոմոբիլների մեծ հոսքը:
Բեռնատար ավտոմեքենաները շարժվում են սովորական ռեժիմով: Մայիսյան տոների առթիվ Ռուսաստանից մեծ թվով զբոսաշրջիկներ են մեկնել Վրաստան: Ավելի վաղ տուրիստական գործակալությունների ներկայացուցիչիները հայտնել են, որ մայիսյան տոներին Թբիլիսիում ամրագրված Է հյուրանոցների 98 տոկոսը:

Верхний Ларс сегодня: на въезд в Грузию огромная пробка
Из-за большого числа россиян, желающих посетить Грузию на майские праздники, на границе образовалась многокилометровая пробка из легковых машин.
СТЕПАНАКЕРТ, 30 апреля, АРЦАХПРЕСС - При въезде в Грузию со стороны России из-за большого скопления легковых машин образовалась многокилометровая пробка — пассажиры не могут попасть на территорию страны уже более десяти часов, сообщает корреспондент Sputnik Грузия c места событий.
По информации службы доходов министерства финансов Грузии, многокилометровый затор образовали легковые автомобили, так как с российской стороны таможенно-пропускной пункт "Верхний Ларс" не успевает своевременно пропускать большой поток автомобилей. Грузовые машины передвигаются в привычном режиме.
В связи с майскими праздниками, большое количество туристов из России отправилось в Грузию. Ранее представители туристических агентств сообщали, что на майские праздники в Тбилиси зарезервировано 98% отелей.