ՀՀ ՊՆ-ն կոչ է անում ապահովել զինվորական շարասյունների անխափան տեղաշարժերը հանրապետության ողջ տարածքում
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարություն է տարածել՝ կոչ անելով ապահովել զինվորական պետհամարանիշներով մեքենաների և զինվորական շարասյունների անխափան տեղաշարժերը հանրապետության ողջ տարածքում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 2, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Ելնելով երկրի անվտանգության ապահովման անհրաժեշտությունից ՀՀ ՊՆ-ը և ԶՈւ-երը շարունակում են 24 ժամյա ռեժիմում լիարժեք իրականացնել իրենց առջև դրված խնդիրները և ապահովել մեր հայրենիքի պաշտպանությունը: Անհրաժեշտ է ապահովել զինվորական պետհամարանիշներով մեքենաների և զինվորական շարասյունների անխափան տեղաշարժերը հանրապետության ողջ տարածքում: Այդ տեղաշարժերը պետք է լինեն առանց որևէ խոչընդոտի, անարգել և ճիշտ ժամանակին»,-նշված է ՀՀ ՊՆ հայտարարության մեջ:

Defense ministry calls for unobstructed movements of military convoys, official vehicles as demonstrators resume street blocking tactics
The defense ministry of Armenia has urged to ensure the unobstructed movements of military convoys and vehicles with defense ministry license plates in the country.
STEPANAKERT, MAY 2, ARTSAKHPRESS:In a statement, the defense ministry said the military continues 24/7 service for ensuring the protection of the country.  “It is necessary to ensure the unobstructed movements of military convoys and official military vehicles in the entire territory of the country. This movement must take place without obstruction, unrestricted and in the right time,” the statement says.