Կրեմլում սկսվել Է Ռուսաստանի նախագահի պաշտոնակալության արարողությունը. Ուղիղ
Կրեմլի Մեծ պալատում սկսվել Է Ռուսաստանի նախագահ ընտրված Վլադիմիր Պուտինի պաշտոնակալության հանդիսավոր արարողությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 7, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պուտինը չորրորդ անգամ կզբաղեցնի երկրի նախագահի պաշտոնը եւ արդեն երկրորդ անգամ՝ վեց տարի ժամկետով:
Ինչպես նշում են ռուսական լրատվամիջոցները, պաշտոնակալության արարողությանն առաջին անգամ ներկա են ոչ միայն գործադիր, օրենսդիր, դատական իշխանությունների, հիմնական կրոնների ներկայացուցիչները, օտարերկրյա դիվանագետներ, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ ու լրագրողներ, այնպես Էլ Վ.Պուտինի ընտրարշավի մասնակիցներ՝ ընդամենը շուրջ 5 հազար մարդ:
Պուտինի պաշտոնակալության արարողությունը սկզբունքային փոփոխություններ չի կրել եւ կանցկացվի այն սցենարի օրինակով, որը եղել Է 2000, 2004 եւ 2008 թվականներին: ՌԴ նախագահի պաշտոնակալության արարողությունը տեղի Է ունենում Կրեմլի Մեծ պալատի երեք դահլիճներում՝ Գեորգիեւյան, Ալեքսանդրյան եւ Անդրեեւյան:
Առաջին անգամ գործի Է դրվել նաեւ Կրեմլի Մայր տաճարի հրապարակը. հրավիրվածների մի մասն այնտեղ դիտելու Է Վլադիմիր Պուտինի պաշտոնամուտը:

Inauguration ceremony of Russian President kicks off in Kremlin
STEPANAKERT, MAY 7, ARTSAKHPRESS:Putin will begin his fourth term as Russian President after taking oath at a ceremony in the St Andrew's hall of the Grand Kremlin Palace.
The ceremony is attended by representatives of executive, legislative, judicial powers, main religions, foreign diplomats, NGO representatives and journalists, as well as participants of Putin’s election campaign – a total of 5000 people.
Putin first assumed office as Russia’s president in 2000, having served two terms until 2008 when Dmitry Medvedev was elected the nation’s head of state. In 2012, he again got the opportunity to run for the presidency. Putin was the first president whose tenure is six years, TASS reported.