Ի՞նչ է փոխանցել ադրբեջանական կողմն անցած Անդրանիկ Գրիգորյանը
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի Բաքվի գրասենյակի ներկայացուցիչները մարտի 30-ին այցելել են ադրբեջանական կողմն անցած պայմանագրային զինծառայող Անդրանիկ Գրիգորյանին։
Ի՞նչ է փոխանցել ադրբեջանական  կողմն անցած Անդրանիկ Գրիգորյանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31  ՄԱՐՏԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԿԽՄԿ Լեռնային Ղարաբաղի առաքելության տեղեկատվության բաժնի աշխատակից Էթերի Մուսայելյանը։
«Այցի ժամանակ ռազմագերուն փոխանցվել են նորություններ իր ընտանիքից, ինչպես նաև իր մասին նա որոշակի տեղեկություններ է փոխանցել իր ընտանիքի անդամներին»,- նշել է Է. Մուսայելյանը։
Հիշեցնենք, որ զենք-զինամթերքը թողնելով մարտական հենակետում,ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական դիրքից մարտի 22-ին՝ ժամը 13:50-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմն է անցել   1991 թվականին ծնված շարքային-պայմանագրային   ՊԲ զինծառայող   Անդրանիկ Արարատի Գրիգորյանը:

ICRC visits Armenian POW in Azerbaijan
Representatives of the International Committee of Red Cross mission on Monday visited the Armenian contract serviceman Andranik Grigoryan who is being held as a captive in Azerbaijan after crossing into the country, the head of Communication Department at ICRC in Karabakh Eteri Musaelyan told “Artsakhpress’’.
STEPANAKERT, MARCH 31, ARTSAKHPRESS: According to her, during the meeting the Red Cross representatives provided information about the captive's family, and Grigoryan passed some news about himself to his relatives.
Remind, that on March 22 at about 13:50 the contract soldier of the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic, Private Andranik Grigoryan, born in 1991, left the arms on the combat position going across to the rival’s side.