77 մլն հետևորդ ունեցող Քարդաշյանը լավ խողովակ է Հայաստանը գովազդելու համար. Լևոն Մարտիրոսյան
ԱԺ «Հանրապետական» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Մարտիրոսյանը տեղյակ է՝ հայտնի հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը Երևանում կլինի այս շաբաթ, ամենաուշը՝ շաբաթ օրը: Աստղին պատգամավորը չի դիմավորի, բայց կաշխատի անպայման հանդիպել և իր օգնությունն առաջարկել պատմական հայրենիքին ծանոթացնելու գործում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Ամեն դեպքում կառաջարկեմ»,- Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ-ական պատգամավորը, ով ավելի վաղ հայտարարել էր, թե կառաջարկի Քարդաշյանին այցելել նաև Ազգային ժողով:
Թե ինչ նպատակով է ուզում Քարդաշյանին Ազգային ժողով հրավիրել, ՀՀԿ-ական պատգամավորը պատասխանեց, թե մի բանով զբաղեցնելու: «Վեց օր ստեղ է լինելու, բա մի բան պետք է անել, որ զբաղվի»,- նշեց նա: Իսկ թե ԱԺ-ում հայազգի աստղն արդյոք չի ձանձրանա, նշեց. «Դե մի բան պետք է անենք չձանձրանա, թե չէ, որ ձանձրանա, մյուս անգամ չի գա, իսկ մեզ պետք է, որ մեր հայրենակիցները շուտ-շուտ գան իրենց հայրենիք»:
Հարցին, թե տեղյակ է Քարդաշյանի պլաններից, Լևոն Մարտիրոսյանը նշեց. «Աղջիկ ա, գալիս ա իր պատմական հայրենիքը տեսնելու, պտտվելու, հետ գնալու»:
Լևոն Մարտիրոսյանը նշեց, որ շատ բարձր է գնահատում Քարդաշյանի այցի նշանակությունը. «Որովհետև ինքը 77 մլն հետևորդ ունի միայն ինստագրամում և նրա ամեն խոսքը լսում է առնվազն 77 մլն մարդ: Իսկ դա պետք է օգտագործել Ցեղասպանության ճանաչման գործում, Հայաստանը գովազդելու,  Հայաստանի տուրիստական հնարավորությունների համար,  ընդհանրապես մեր ժողովրդի ձայնը ևս մեկ անգամ լսելի դարձնելու համար: Սա շատ լավ խողովակ է»:
Լևոն Մարտիրոսյանը տեղյակ է, որ Քարդաշյանի հետ նկար ունենալը թանկ հաճույք է, բայց հույս ունի, որ նման հնարավորություն կունենա:
Հարցին, թե կարելի է ենթադրել, որ նրա նկատմամբ առանձնակի հետաքրքրվածությունը նշանակում է, որ Մարտիրոսյանը ևս Քարդաշյանի երկրպագուներից է, նա կատակով պատասխանեց. «Ե՞ս իրա, թե՞ ինքը իմ»:

Kardashian’s visit to Armenia good chance to advertise the country – MP
Kim Kardashian’s upcoming visit to Armenia is a good chance to advertise the country, says a lawmaker of the ruling Republican Party.
STEPANAKERT, APRIL 8, ARTSAKHPRESS։ “She has 77 million followers on Instagram alone, so every word of hers in heard by 77 million people at least,” Levon Martirosyan told Tert.am, commenting on the US-Armenian reality star’s scheduled trip.
Martirosyan said he thinks that the visit can prove useful also in the Armenians’ Genocide recognition campaign. “It must be used in the Genocide recognition efforts and for advertising Armenia, promoting its tourism potentials, making its voice heard yet another time. It is a very good channel,” he noted.
Kim Kardashian is due to be in Armenia later this week (on Saturday the latest).
The Republican MP says he is willing to meet the reality star in person and offer her his help in getting acquainted with the historical homeland. He had earlier unveiled an intention to invite Kardashian also to the National Assembly.
Though he knows having a photograph with the star is likely to be a costly pleasure, Martirosyan says he hopes he will have such an opportunity.
Asked whether his interest in Kardashian could imply that he is a fan of hers, Martirosyan jokingly replied, “Am I her fan or is she mine?”