Վարդենիս-Մարտակերտ ճանապարհը պատրաստ կլինի մինչեւ հաջորդ տարվա սկիզբ. Արա Վարդանյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին այսօր՝ մայիսի 27-ին, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի եւ տեղական մարմինների 24-րդ համատեղ նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը։
Նրա խոսքով՝ ճանապարհի հողային աշխատանքներն արդեն ավարտվել են։
«Հայաստանի կողմից ասֆալտապատումն արվել է, ճանապարհի մնացած հատվածի ասֆալտապատումը կավարտվի ամենաուշը հաջորդ տարվա սկզբին»,- ասաց Արա Վարդանյանը՝ հավելելով, որ ֆինանսական միջոցները բավարար են ճանապարհի կառուցումն ավարտելու համար։
Լրագրողների հարցին, թե ինչ նոր ծրագրեր է պատրաստվում իրականացնել հիմնադրամը, գործադիր տնօրենը նշեց, որ նոր ծրագիրը ներկայացվելու է այսօր ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի կողմից։
Նշենք, որ կառավարության ընդունելությունների տանն այսօր տեղի է ունենում հիմնադրամի նիստը, որին ներկա են ՀՀ եւ ԼՂՀ նախագահները, հոգաբարձուների խորհրդի 24 անդամները։

Директор фонда: Дорога Варденис – Мартакерт будет готова до начала 2016 года
СТЕПАНАКЕРТ 27 мая АРЦАХПРЕСС-Об этом в беседе с журналистами перед 24-ым совместным заседанием Совета попечителей Всеармянского фонда «Айастан» и местных органов 27 мая заявил исполнительный директор фонда Ара Варданян.
По его словам, земляные работы уже завершены. «Асфальтирование со стороны Армении завершилось. Асфальтирование остальной части дороги завершится самое позднее в начале следующего года», – сказал он, добавив, что финансовых средств достаточно для завершения строительства дороги.
В ответ на вопрос о том, какие новые программы фонд собирается реализовать, Ара Варданян сказал, что новая программа будет представлена сегодня президентом Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакяном.
Отметим, что в Доме приемов Правительства Армении 27 мая проходит заседание Всеармянского фонда «Айастан», на котором присутствуют президенты Армении и Нагорно-Карабахской Республики, 24 члена Совета попечителей.