Հայ սուսերամարտիկներն ավարտեցին ելույթներն աշխարհի գավաթի խաղարկությունում
Սուսերամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի երկու անդամները` Էդուարդ Օվիկյանը և Մայքլ Հովհաննիսյանը, մասնակցեցին աշխարհի գավաթի խաղարկության հերթական փուլին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 1, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Սուսերամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի երկու անդամները` Էդուարդ Օվիկյանը և Մայքլ Հովհաննիսյանը, մասնակցեցին աշխարհի գավաթի խաղարկության հերթական փուլին: Այս մասին  տեղեկացրին Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի լրատվության բաժնից:
Էդուարդ Օվիկյանը (խոցասուսեր) խմբային փուլում տոնեց 3 հաղթանակ՝ մտնելով 128 լավագույնների մեջ: Այնուհետ կարողացավ հաղթել Իսպանիայի ներկայացուցչին, սակայն պարտվեց ռուս սուսերամարտիկին: Օվիկյանին հաջողվեց հաղթահարել երկու փուլ միայն: Այս մրցաձևում մասնակցում էին 278 մարզիկ աշխարհի տարբեր երկրներից:
Մայքլ Հովհաննիսյանը (ճկասուսեր) խմբային փուլում տարավ 4 հաղթանակ: Վերջինիս հաջողվեց մտնել 64 լավագույնների մեջ, բայց պարտվեց ճապոնացի մարզիկին: Հովհաննիսյանը կարողացավ Օլիմպիական խաղերի վարկանիշային 2 միավոր ձեռք բերել:
Սուսերամարտիկների համար տարին ավարտված է: 2016 թվականին հունվարին կկայանա սուսերամարտի Հայաստանի առաջնությունը:

Armenian fencers finished the World Cup
Two members of Armenia’s junior fencing team, Eduard Ovikyan and Michael Hovhannisyan came out at the World Cup, the press service of the National Olympic Committee of Armenia informed.
STEPANAKERT, DECEMBER 1, ARTSAKHPRESS: Eduard Ovikyan (sword) celebrated three victories in the group stage entering the top 128. He won Spain's representative but lost to a Russian fencer. Ovikyan managed to overcome only two rounds. The competition was attended by 278 athletes from various countries.
Michael Hovhannisyan (rapier) gained 4 victories in the group stage and entered the top 64. Unfortunately, he lost to a Japanese athlete. Hovhanisyan obtained two Olympic qualifying points.
The year is ended for the fencers. The next competition will be Armenia's Fencing Championship which is scheduled to be held in January, 2016.