Ադրբեջանի արդյունաբերությունը 17,7 տոկոսով կրճատվել է
Ադրբեջանի արդյունաբերական արտադրանքի նոմինալ արժեքով արտահայտված ծավալը 2015 թվականին կրճատվել է 5,7 մլրդ մանաթով կամ 17,7 տոկոսով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 18, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊԵՐՍ: «Թուրան» լրատվական գործակալությունը` նշելով, որ դա կապված է Ադրբեջանի ազգային արժույթի` մանաթի փոխարժեքը 2015 թվականի փետրվարի 21-ին 35 տոկոսով եւ դեկտեմբերի 21-ին 40 տոկոսով նվազելու հետ:
Ադրբեջանի «ԱզերԹաջ» պաշտոնական լրատվական գործակալությունը հաղորդել է, որ երկրում ստեղծված տնտեսական ճգնաժամի հետ կապված այսօր Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը շտապ խորհրդակցություն է անցկացրել կառավարության անդամների հետ: Այսօր արտահերթ նիստ է գումարել նաեւ Ադրբեջանի Միլլի Մեջլիսը:

Промышленность Азербайджана сократилась на 17,7%
По номинальным оценка, за 2015 год промышленность Азербайджана сократилась на 17,7%, или на 5,7 млрд манатов.
СТЕПАНАКЕРТ, января 18 АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщает агентство Туран, которое также сообщает, что спад произошел в связи с девальвацией маната на 35% ­ 21-­го февраля 2015 года, и на 40% ­ 21­-го декабря 2015 года.
Официальное информационное агентство «АзерТадж» сообщает, что президент Алиев созвал экстренное совещание в связи с экономическим кризисом в стране. Сегодня также состоялось экстренное заседание Милли­-Меджлиса.