Ադրբեջանի զինուժում մահվան փաստը ոչ կանոնադրական հարաբերությունների հետևանք է. ՀՀ ՊՆ
Ադրբեջանի ՊՆ մամուլի ծառայությունը փետրվարի 4-ին հայտարարել է, թե իբր հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտում փետրվարի 3-ին հայկական կողմից ձեռնարկված դիվերսիոն գործողության հետևանքով սպանվել է ադրբեջանական ԶՈւ-ի մեկ զինծառայող:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ Ադրբեջանի ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդագրությունը ամբողջությամբ իրականությանը չի համապատասխանում: Այս մասին  տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ստացված օպերատիվ տեղեկություններով` ադրբեջանական զինված ուժերում գրանցված մահված փաստը ներքին` ոչ կանոնադրական հարաբերությունների արդյունք է: Ադրբեջանական կողմը ևս մեկ անգամ փորձում է ապատեղեկատվության միջոցով խեղաթյուրել իրականությունը և անհիմն մեղադրանքներ ուղղել հայկական կողմին:
Եվս մեկ անգամ շեշտում ենք ԼՂ հակամարտության շփման գծում և հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին տիրող զինված դիմակայության հետևանքով հնարավոր միջադեպերի նվազեցման և կանխման նպատակով հետաքննության մեխանիզմների կիրառման անհրաժեշտությունը:

Armenia MOD: Azerbaijan army casualty is result of nonstatutory relations
STEPANAKERT, FEBRUARY 4, ARTSAKHPRESS: Press service of Azerbaijani Defense Ministry announced on February 4 that allegedly an Azerbaijani soldier was killed as a result of a subversive action conducted by the Armenian side on Armenia-Azerbaijan border on February 3. Armenian Defense Ministry announces that the press release of the Azerbaijani Defense Ministry does not coincide with the reality, the press service of the Defense Ministry of the Republic of Armenia informed.
According to operative information, the death case registered in the armed forces of Azerbaijan is a result of non-statutory relationships.
“The Azerbaijani side is once again attempting to distort reality by way of misinformation, and to direct unfounded accusations at the Armenian side,” the statement also reads.