Բրյուսելում կայացել է ՀՀ-ԵՄ բանակցությունների հերթական փուլը
Բրյուսելում փետրվարի 17-ին կայացել է Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական միության միջև հարաբերությունների նոր իրավական հիմք ձևավորելու շուրջ բանակցությունների երկրորդ փուլը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 18, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչության հաղորդմամբ, հայկական պատվիրակությունը գլխավորել է ԱԳ նախարարի տեղակալ Կարեն Նազարյանը:
Բանակցությունների առաջին մասը նվիրված է եղել քաղաքական երկխոսության, բարեփոխումների, արդարադատություն և ազատությունների ոլորտներում համագործակցության հարցերին։ Այս, ինչպես նաև ավելի վաղ տեղի ունեցած` ապագա համաձայնագրի առևտրի և ներդրումների հարցերին նվիրված բանակցությունների արդյունքներն ամփոփվել են նույն օրվա վերջում կայացած լիագումար նիստում, որի ընթացքում երկուստեք արձանագրվել է գրանցված առաջընթացը և նախանշվել են ապագա քննարկումների շրջանակը ու ժամանակացույցը։
Կողմերը կարևորել են համաձայնագրի նախագծի շուրջ տարբեր ուղղություններով բանակցային թիմերի միջև աշխատանքների համակարգումն ու ներդաշնակեցման անհրաժեշտությունը։

Armenia-EU talks continue in Brussels
The second phase in the talks, and regarding the laying of a new legal basis for Armenia-European Union (EU) relations, were conducted Wednesday in the Belgian capital city of Brussels.
STEPANAKERT, FEBRUARY 18, ARTSAKHPRESS: As News-NEWS.am informed, referring to the Ministry of Foreign Affairs of Armenia, Armenian that the first part of these negotiations was devoted to the political discourse, and collaboration in reforms, justice, and liberties.
The results of the talks were summed up at a plenary session on the same day, during which the achieved progress was recorded, and the scope and schedule of the future discussions were outlined.
Also, the parties underscored the coordination and synchronization of the activities between the negotiation teams, and regarding the respective draft agreement.