Բրյուսելում կայացել է ՀՀ-ԵՄ բանակցությունների հերթական փուլը
Բրյուսելում փետրվարի 17-ին կայացել է Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական միության միջև հարաբերությունների նոր իրավական հիմք ձևավորելու շուրջ բանակցությունների երկրորդ փուլը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 18, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչության հաղորդմամբ, հայկական պատվիրակությունը գլխավորել է ԱԳ նախարարի տեղակալ Կարեն Նազարյանը:
Բանակցությունների առաջին մասը նվիրված է եղել քաղաքական երկխոսության, բարեփոխումների, արդարադատություն և ազատությունների ոլորտներում համագործակցության հարցերին։ Այս, ինչպես նաև ավելի վաղ տեղի ունեցած` ապագա համաձայնագրի առևտրի և ներդրումների հարցերին նվիրված բանակցությունների արդյունքներն ամփոփվել են նույն օրվա վերջում կայացած լիագումար նիստում, որի ընթացքում երկուստեք արձանագրվել է գրանցված առաջընթացը և նախանշվել են ապագա քննարկումների շրջանակը ու ժամանակացույցը։
Կողմերը կարևորել են համաձայնագրի նախագծի շուրջ տարբեր ուղղություններով բանակցային թիմերի միջև աշխատանքների համակարգումն ու ներդաշնակեցման անհրաժեշտությունը։

В Брюсселе состоялся очередной этап переговоров Армения-ЕС
В Брюсселе 17 февраля состоялся очередной этап переговоров Армения-ЕС вокруг разработки нового правового документа для развития двусторонних отношений.
СТЕПАНАКЕРТ, февраля 18 АРЦАХПРЕСС Как сообщает пресс-служба МИД Армении, армянскую делегацию возглавил заместитель министра иностранных дел Карен Назарян.
Первая часть переговоров посвящалась политическому диалогу, реформам, сотрудничеству в сфере юстиции и защиты прав и свобод.
Итоги этих переговоров, так же, как и состоявшихся ранее переговоров вокруг будущего соглашения о торговле и инвестициях, были подведены на пленарном заседании, в ходе которого стороны констатировали достигнутый прогресс и определили круг и график будущих переговоров.
Стороны отметили необходимость координации работы групп, проводящих переговоры по разным направлениям.