Շարմազանովը ելույթ կունենա Բեռլինի համալսարանում կայանալիք միջազգային համաժողովին
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը փետրվարի 24-ին եռօրյա աշխատանքային այցով մեկնել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 24, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի աշխատակազմի փոխանցմամբ՝ փետրվարի 25-ին ԱԺ փոխնախագահը Բեռլինի Հումբոլդտի համալսարանում կմասնակցի «Քրիստոնյա ժողովուրդների ցեղասպանությունը Օսմանյան եւ Քեմալական Թուրքիայում» խորագրով միջազգային համաժողովին, որտեղ հանդես կգա ելույթով:
Այցի շրջանակում նախատեսվում են Էդուարդ Շարմազանովի հանդիպումները Բունդեսթագի փոխնախագահ Էդելգարդ Բուլմանի եւ «Դաշինք 90/Կանաչներ» կուսակցության նախագահ Ջեմ Օզդեմիրի հետ:

Sharmazanov to deliver speech at international conference held at University of Berlin
Deputy Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia Eduard Sharmazanov left for Germany on a working visit on February 24.
Sharmazanov to deliver speech at international conference held at University of  Berlin
STEPANAKERT, FEBRUARY 24, ARTSAKHPRESS: As informs Eduard Sharmazanov’s office, the Deputy Speaker will attend the international conference entitled “Genocides of Christians in the Ottoman and Kemalist Turkey” on February 25 at Berlin's Humboldt University ,where he will deliver a speech.
During the visit, Eduard Sharmazanov is scheduled to meet the Vice President of the Bundestag Edelgard Bulmahn and leader of the "Alliance `90 / The Greens" party Cem Özdemir.