Հայ գեղասահորդները մեկնարկեցին աշխարհի առաջնությունում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Առաջինը պայքարի մեջ մտան պարային զույգերը: Հայաստանը ներկայացնող Թինա Կարապետյան-Սիմոն Սենեկալ զույգը 47,11 միավորով 30 մասնակցի մեջ զբաղեցրեց 27-րդ հորիզոնականը: Կարապետյան-Սենեկալ զույգը չի մասնակցի ազատ ծրագրին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը:
Տղաների մենասահքում Սլավիկ Հայրապետյանը 30 մասնակիցների թվում վերջինն էր: Նա հավաքեց 49,36 միավոր: Հայրապետյանը ևս չի մասնակցի ազատ ծրագրին:
Մարտի 31-ին արդեն աղջիկները կմրցեն: Պատանեկան Օլիմպիական խաղերի մասնակից Անաստասիա Գալուստյանն ընդգրկված է 5-րդ ենթախմբում: Աղջիկների մենասահքին կմասնակցեն 38 գեղասահորդներ:

Армянские фигуристы стартовали на первенстве мира
В Бостоне начались соревнования чемпионата мира по фигурному катанию. Первыми вступили в борьбу танцевальные дуэты. Представляющая Армению пара Тина Карапетян- Симон Сенекаль набрала 47,11 очков и заняла 27-е место среди 30 участников. Пара Тина Карапетян- Симон Сенекаль не будет участвовать в произвольной программе, об этом сообщает сайт АОК.
СТЕПАНАКЕРТ, марта 31 АРЦАХПРЕСС - В мужском катании Славик Айрапетян стал последним среди 30 участников. Он также не будет участвовать в произвольной программе.
31-го марта начнется состязание в женском катании. Анастасия Галустян – в 5-й подгруппе. В женском катании будут состязаться 38 фигуристок.