ԿԽՄԿ-ն աջակցել է երկու կողմերի զոհվածների մարմինների որոնման աշխատանքներին
Ապրիլի 8-ին Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն, գործելով որպես չեզոք միջնորդ, աջակցել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության շփման գծի երկայնքով տեղի ունեցած էսկալացիայի հետևանքով երկու կողմերի զոհվածների մարմինների որոնման ու դուրս բերման աշխատանքներին:
ԿԽՄԿ-ն    աջակցել  է  երկու  կողմերի  զոհվածների  մարմինների  որոնման  աշխատանքներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել  է   ԿԽՄԿ Լեռնային Ղարաբաղի առաքելության տեղեկատվության բաժնի աշխատակից Էթերի Մուսայելյանը:
«Այդ  գործողությունները  կատարել  են  կողմերը,որն իրականացվել է        Մինսկի խմբի համանախագահների և  ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի  կորդինացմամբ»,-նշել  է  Է.  Մուսայելյանը:

ICRC supported the both sides in the research works of finding the bodies of victims
On April 8, the ICRC, acting as a neutral intermediary, facilitated an operation on the retrieval and collection of bodies of those killed in action on both sides as a result of the recent escalation of the Nagorno-Karabakh conflict along the line of contact (LoC).
ICRC supported the both sides  in the research works of finding the bodies of victims
Stepanakert, April 9, Artsakhpress: The operation was conducted by the sides and took place in coordination with the Co-Chairs of the Minsk Group and the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office. In an interview with “Artsakhpress”   told the employee of the information department of ICRC NKR mission Eterie Musayelyan.