ԿԽՄԿ-ն աջակցել է երկու կողմերի զոհվածների մարմինների որոնման աշխատանքներին
Ապրիլի 8-ին Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն, գործելով որպես չեզոք միջնորդ, աջակցել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության շփման գծի երկայնքով տեղի ունեցած էսկալացիայի հետևանքով երկու կողմերի զոհվածների մարմինների որոնման ու դուրս բերման աշխատանքներին:
ԿԽՄԿ-ն    աջակցել  է  երկու  կողմերի  զոհվածների  մարմինների  որոնման  աշխատանքներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել  է   ԿԽՄԿ Լեռնային Ղարաբաղի առաքելության տեղեկատվության բաժնի աշխատակից Էթերի Մուսայելյանը:
«Այդ  գործողությունները  կատարել  են  կողմերը,որն իրականացվել է        Մինսկի խմբի համանախագահների և  ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի  կորդինացմամբ»,-նշել  է  Է.  Մուսայելյանը:

МККК содействовал операции по поиску и выносу тел погибших с обеих сторон
8 апреля, Международный Комитет Красного Креста, выступая в качестве нейтрального посредника, содействовал операции по поиску и выносу тел погибших с обеих сторон в результате недавней эскалации нагорно-карабахского конфликта вдоль линии соприкосновения.
МККК содействовал операции по поиску  и выносу тел погибших с обеих сторон
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 9 АРЦАХПРЕСС - Операция проводилась сторонами и состоялась в координации с сопредседателями Минской группы и личного представителя действующего председателя ОБСЕ.
Об этом в беседе с  корреспондентом ''Арцахпресс'' сообщила сотрудник пресс-службы миссии МККК в Нагорном Карабахе Этери Мусаелян.