Կառավարության հատուկ հաշվեհամարին ապրիլի 19-ին փոխանցվել է 146 մլն դրամ
Արցախի Հանրապետության կառավարության կողմից բացված հատուկ հաշվեհամարին ապրիլի 4-19 ժամանակահատվածում 4,195 իրավաբանական և ֆիզիկական անձանց կողմից փոխանցվել է, ընդհանուր առմամբ, 3,295,131,968 դրամ՝ ներառյալ արտարժույթով փոխանցումները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Իսկ միայն ապրիլի 19-ին՝ 146,378,664 դրամ՝ փոխանցված 239 անձանց կողմից:
Հիշեցնենք, որ ողջ գումարն ուղղվելու է պաշտպանության բանակի մարտունակության հետագա ամրապնդմանը: Կառավարությունը, Արցախի ողջ բնակչության անունից, իր խորին շնորհակալությունն է հայտնում բոլոր նվիրատուներին՝ հավաստիացնելով, որ յուրաքանչյուր լումա էական նշանակություն է ունենալու Արցախի անվտանգության ապահովման գործում:

146 million AMD was transferred to special account number of the AR Government on April 19
Since April 4 up to April 19 overall 3,295,131,968 AMD was transferred by 4,195 legal and natural persons including transfers with dollars, euros and rubles to the special account number opened by the AR Government. 146,378,664 million AMD was transferred on April 19.
STEPANAKERT, APRIL 20, ARTSAKHPRESS: We would like to remind that the whole sum will be directed to further strengthening of combat readiness of the defense army. On behalf of the Artsakhi people, the Government expresses its gratitude to every contributor ensuring that each penny will have a noticeable value in the process of Artsakh security provision.