Ադրբեջանի զինուժի կրակոցից հայ զինծառայող է վիրավորվել. ԼՂՀ ՊԲ
Հուլիսի 22-ի լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հրադադարի պահպանման ռեժիմը հակառակորդի կողմից խախտվել է 18 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 200 կրակոց, այդ թվում դիպուկահար հրացաններից 43 անգամ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հուլիսի 23-ին` ժամը 00:10-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներից ՊԲ հարավարեւելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող, 1991թ. ծնված Մհեր Վանիկի Զիլոյանը:
Վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, նրա վիճակը գնահատվում է բավարար: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը եւ շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Karabakh soldier wounded in Azerbaijani fire
The Azerbaijani side violated the ceasefire along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces 18 times, from late Friday night to early Saturday morning.
STEPANAKERT, JULY 23, ARTSAKHPRESS: During this time the Azerbaijani armed forces fired more than 200 shots toward the Karabakh position-holders, Karabakh Defense Army said in a statement.
A soldier of the Karabakh Defense Army Mher Ziloyan was wounded at night as a result of fire opened from the Azerbaijani side in the direction of one of the military outposts.
The soldier has been immediately hospitalized, he is in a satisfactory condition. An investigation has been launched.
The Defense Army vanguard units have full control over the frontline and they continue performing their task.