Այս գիշեր Ադրբեջանի զինուժն արձակել է ավելի քան 620 կրակոց. կիրառել է ականանետեր. ԼՂՀ ՊԲ (ֆոտո)
Փետրվարի 10-ին եւ լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանաման ռեժիմը՝ կիրառելով 60 եւ 82 մմ-ոց ականանետեր եւ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 11, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊԲ-ից հայտնում են, որ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից հրադադարը խախտվել է շուրջ 75 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 620 կրակոց: Հյուսիսարեւելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 եւ 82 միլիմետրանոց ականանետեր՝ արձակելով 17 արկ: Նշված ժամանակահատվածում հատկապես ակտիվ են գործել ադրբեջանական դիպուկահարները՝ շփման գծի տարբեր ուղղություններում արձակելով 83 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից եւ շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

ВС Азербайджана применили минометы на линии соприкосновения с ВС НКР
ВС Азербайджана 10 февраля и в ночь на 11 февраля продолжили нарушать режим перемирия на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 февраля АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе Министерства обороны НКР, противник произвел более 620 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, минометов калибра 60 и 82 мм (всего 17 снарядов), гранатометов. Также зарегистрирован интенсивный снайперский обстрел (83 выстрела).
Передовые подразделения Армии обороны НКР в основном воздержались от ответных действий и продолжили уверенно выполнять стоящую перед ними боевую задачу.