Մադուրոն առաջին հանդիպումն է ունեցել ընդդիմության հետ
Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն Կարակասում առաջին անդիպումն է անցկացրել «Ժողովրդավարական միության դաշինք» ընդդիմադիր կոալիցիայի ներկայացուցիչների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 31, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Նշում են, որ դրանից հետո կողմերը կկարողանան երկխոսություն սկսել, որն անհրաժեշտ է երկրում ճգնաժամը հաղթահարելու համար։ Հանդիպմանը իշխանությունների կողմից ներկա էր նաեւ Վենեսուելայի ԱԳ նախարար Դելսի Ռոդրիգեսը։
Որպես միջնորդ հանդիպմանը ներկա էին նաեւ Վատիկանի մոնսենյոր Կլաուդիո Չելլին, Իսպանիայի նախկին վարչապետ Խոսե Լուիս Ռոդրիգես Սապատերոն ու Հարավամերիկյան ազգերի միության գլխավոր քարտուղար Էրնեստո Սամպերը։
Մադուրոն շեշտել է, որ երկխոսության սկիզբը հնարավոր կդարձնի դադարեցնել ատելությունն ու անհանդորժողականությունը, «բացելով սիրո ճանապարհը», որը նա անվանել է «խաղաղության հասնելու համար ամենահզոր զենքը»,  հայտնում է Telesur–ը։

Мадуро провел первую встречу с оппозицией
Президент Венесуэлы Николас Мадуро провел первую встречу с представителями оппозиционной коалиции «Блок демократического единства» (БДЕ) в Каракасе, сообщает Gazeta со ссылкой на Telesur.
СТЕПАНАКЕРТ, 31 октября АРЦАХПРЕСС - Отмечается, что после нее стороны смогут начать диалог, необходимый для мирного разрешения кризиса в стране. На встрече от властей страны также присутствовала глава МИД Венесуэлы Делси Родригес.
В качестве посредников на встрече присутствовали представитель Ватикана монсеньор Клаудио Челли, бывший глава правительства Испании Хосе Луис Родригес Сапатеро и генеральный секретарь Союза южноамериканских наций (УНАСУР) Эрнесто Сампер.
Мадуро подчеркнул, что начало диалога станет возможностью прекратить ненависть и нетолерантность, «открыв дорогу любви», которую он назвал «самым мощным оружием для достижения мира».