Քլինթոնը զանգահարել Է Թրամփին եւ ընդունել իր պարտությունն ընտրություններում. CNN
Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը զանգահարել Է հանրապետական Դոնալդ Թրամփին եւ ընդունել իր պարտությունն ընտրություններում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին  հայտնել Է CNN հեռուստաալիքը:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները տեղեկացրել Էին, որ Թրամփն ընտրվել Է ԱՄՆ-ի նախագահ՝ հավաքելով ընտրվելու համար անհրաժեշտ թվով քվեատուների ձայներ:
«Քլինթոնը զանգահարել Է Թրամփին եւ ընդունել իր պարտությունն ընտրություններում»,-գրում Է CNN-ը:
Մինչդեռ Քլինթոնի ընտրական շտաբի ղեկավար Ջոն Փոդեսթան կոչ Է արել նրա կողմնակիցներին՝ վաղաժամ եզրակացություններ չանել այն մասին, թե ով Է հաղթել նախագահի ընտրություններում եւ սպասել պաշտոնական արդյունքներին: «Պետք Է հաշվվի յուրաքանչյուր ձայնը: Մի քանի նահանգներում ձայների տարբերությունն այնքան փոքր Է, որ դեռեւս վաղ Է հայտարարել հաղթողին»,-նշել Է նա՝ նոյեմբերի 9-ին Նյու Յորքում ելույթ ունենալով կողմնակիցների առջեւ:
«Մենք հպարտանում ենք Քլինթոնով: Նա հոյակապ հանդես եկավ, եւ սա դեռեւս վերջը չԷ նրա համար»,-հավելել Է Փոդեսթան՝ շնորհակալություն հայտնելով Քլինթոնի օգտին քվեարկած բոլոր ամերիկացիներին:

U.S. presidential nominee Hillary Clinton called her rival Donald Trump and conceded her defeat in the presidential elections after the results of the elections have already been known.
Trump: I received a call from Secretary Clinton
STEPANAKERT, NOVEMBER 9, ARTSAKHPRESS: In his address to his supporters, Trump said Clinton had called him, The Guardian reported.
“I just received a call from Secretary Clinton. She congratulated us, it’s about us, on our victory, and I congratulated her and her family on a very very hard fought campaign. She fought it very well. Hillary has worked very long and very hard over a long period of time, and we owe her a major debt of gratitude to our count”, Trump said.