Հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նռնականետեր, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր
Նոյեմբերի 15-ի լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 85 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1100 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի վրա ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 (15 արկ) և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (5 արկ), ձեռքի հակատանկային (1 արկ) և ենթափողային նռնականետեր (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Azerbaijani forces fire mortars and grenade launchers in NK line of contact
The Defense Ministry of Nagorno Karabakh told that the Azerbaijani forces made 85 ceasefire violations across the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
STEPANAKERT, NOVEMBER 16, ARTSAKHPRESS: The Ministry’s announcement reads: “Overnight November 15-16 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime 85 times by firing over 1100 shots from various caliber small arms at the Armenian positions in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The Azerbaijani forces fired also 60mm (15 shells) and 82mm mortars (5 shells), anti-tank (1 grenade) and under-barrel grenade launchers (1 grenade) at the military positions located in the northern direction of the line of contact.
The Defense Army forces are in full control of the situation in the frontline and take the necessary measures for conducting the reliable protection of the military positions.”