Հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նռնականետեր, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր
Նոյեմբերի 15-ի լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 85 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1100 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի վրա ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 (15 արկ) և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (5 արկ), ձեռքի հակատանկային (1 արկ) և ենթափողային նռնականետեր (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

ВС Азербайджана применили минометы и гранатометы на линии соприкосновения с НКР
ВС Азербайджана в ночь на 16 ноября более 85 раз нарушили режим перемирия на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 ноября АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе Министерства обороны НКР, противник произвел около 1100 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра по карабахским позициям.
На северном направлении ВС Азербайджана применили минометы калибра 60 мм (15 снарядов) и 82 мм (5 снарядов), РПГ (1 снаряд) и станковый гранатомет (1 снаряд).
Передовые подразделения Армии обороны  контролируют ситуацию и уверенно выполняют стоящую перед ними боевую задачу.